Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Powiat Oświęcimski ogłaszają konkurs „Wolontariusz Roku 2021”. Czekamy na nominacje dla osób, które w swoim działaniu na rzecz innych wyróżniają się empatią, charyzmą oraz bezinteresownością. Kandydatów do tytułu można zgłaszać do 6 grudnia br.

Laureaci zostaną wyróżnieni w pięciu równorzędnych kategoriach:

  • młodzieżowej – dla osób poniżej 19. roku życia

  • indywidualnej – dla osób powyżej 19. roku życia

  • zespołowej – dla grup prowadzących działania o charakterze wolontariackim;

  • wolontariat szkolny – dla zespołów działających w ramach szkolnych kół wolontariatu

  • wolontariusz publiczności – nagroda mieszkańców, którą tradycyjnie otrzyma jeden ze zgłoszonych kandydatów/zespołów w głosowaniu internetowym.

Spośród zgłoszonych osób i zespołów kapituła konkursu wyłoni zwycięzców. Otrzymają oni nagrody finansowe (2000 PLN), statuetki autorstwa artystki Moniki Dąbrowskiej-Picewicz i certyfikaty. Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystej gali zorganizowanej przez organizatorów.

Pomysłodawcą konkursu jest Fundacja MOWP, współorganizatorem Powiat Oświęcimski, a partnerem przedsięwzięcia – Młodzieżowy Dom Kultury, powiatowa placówka z siedzibą w Oświęcimiu.

Tak jak w roku ubiegłym, naszą ideą jest uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, grup i instytucji, które pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców, a także promowanie aktywnych działań wolontarystycznych organizowanych na terenie powiatu oświęcimskiego – podkreśla Monika Bartosz, prezeska MOWP.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.mowp.pl. Należy je doręczyć pocztą lub składać osobiście w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (ul. St. Wyspiańskiego 10) – zawsze w zamkniętej kopercie, z dopiskiem „Wolontariusz Roku”, w nieprzekraczalnym terminie do 6 grudnia br. Decyduje data doręczenia. Uwaga: należy poinformować zainteresowane osoby i organizacje o zgłoszeniu ich do konkursu.

Chcemy docenić zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą wolontariusze, organizując już po raz drugi konkurs na Wolontariusza Roku. Cieszymy się, że konkurs wpisał się w kalendarz dorocznych wydarzeń organizowanych na ziemi oświęcimskiej i cieszył się ogromną popularnością. Wolontariat jest nie tylko pracą na rzecz innych, ale również rozwija emocjonalnie, uczy empatii i wrażliwości. To bardzo ważne, aby go zauważać i wyróżniaćpodkreślają organizatorzy.

Osoby do kontaktu:
Monika Bartosz, tel. kom.: 575 995 915

Agnieszka Komendera, tel. kom.: 692 950 692.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/mowposwiecim

Organizator: Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Współorganizator: Powiat Oświęcimski

Partner: Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.

Regulamin 2021