Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 Jak poprawnie instaluje się wentylację z odzyskiem ciepła

Jeśli decydujemy się na instalację rekuperacji w naszym domu musimy mieć świadomość tego, jak dane elementy wpływają na pracę całego systemu. Jeśli cała instalacja zostanie dobrze zaprojektowana i zamontowana, możemy liczyć na niskie zużycie energii, cichą pracę systemu oraz optymalne rozprowadzenie powietrza po całym domu. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnej wiedzy projektanta oraz osób montujących rekuperację będziemy mogli skorzystać z oszczędności, dzięki niskiej utracie ciepła w budynku.

Rozprowadzenie kanałów

Ważne przy projektowaniu rekuperacji jest przemyślenie, w jaki sposób powietrze zostanie rozprowadzone po domu. Najważniejszymi cechami skutecznego rozprowadzenia kanałów w domu jest jak najkrótsza droga, brak ostrych załamań oraz szczelność. Bardziej rozbudowana instalacja może zwiększyć zużycie prądu.

Ważne jest także odpowiednie zaizolowanie kanałów wentylacyjnych. Na ściankach rur nie mogą pojawiać się krople wody. Nie może dochodzić także do strat ciepła w strefach nieogrzewanych. Na zewnątrz obecnie często stosuje się izolację z wełny mineralnej. Dzięki temu możemy zyskać pewność, że woda nie będzie nam kapać z instalacji oraz nie utracimy ważnego dla nas ciepła.

Instalacja wentylacyjna musi być również dobrze wytłumiona. Jest to szczególnie ważne od strony pomieszczeń. Dzięki temu ograniczymy emitowany hałas w naszym domu. Jednak nadal w całej instalacji będą pracować wentylatory. Poleca się więc zamontowanie tłumików akustycznych. Dzięki temu wewnątrz instalacji znajduje się specjalny materiał, który pochłania hałas płynącego powietrza.

Centrala wentylacyjna

Powyższe elementy są oczywiście bardzo ważne przy projektowaniu instalacji, jednak samym jej sercem jest centrala wentylacyjna, czyli rekuperator. Dobór tego urządzenia jest bardzo ważny. Rekuperatory spiralne oferowane przez naszą firmę bazują na opatentowanym wymienniku spiralnym, krzyżowo-przeciwprądowym z radiatorem. Rekuperacja tego typu jest liderem na wiodącym rynku. Korzystanie z tego rozwiązania wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim dzięki temu skutecznie eliminujemy pyły, alergeny, smog oraz inne niechciane substancje.

Używanie rekuperatorów naszej firmy jest bardzo tanie. Roczny koszt w przypadku domu o powierzchni 120 m2 wynosi około 150-300 złotych. Dodatkowo korzystanie z naszych urządzeń odbywa się praktycznie bezobsługowo. W ten sposób mogą Państwo podnieść swój komfort mieszkania. Rekuperator może być sterowany za pomocą smartfona, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę z użytkowania takich urządzeń. Pamiętajmy także o regularnej wymianie filtrów. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy na naszą stronę internetową https://karino.pl/rekuperatory.html.

Możliwe jest także chłodzenie budynku za pomocą rekuperacji. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, szczególnie podczas upalnych dni. Rekuperacja w takich przypadku sprawdza się nawet lepiej niż klimatyzacja. Nie emituje ona również głośnych dźwięków w porównaniu do niektórych modeli klimatyzatorów. Tutaj dowiecie się więcej na ten temat

Podsumowując

Decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła musimy pamiętać o tym, żeby kupować tylko dobrej jakości elementy do instalacji. W ten sposób zapewnimy sobie efektywną pracę całego systemu i będziemy w stanie zatrzymać więcej ciepła w naszym domu. Wpłynie to także na cichą pracę instalacji, przez co będziemy mogli cieszyć się pełnym komfortem i świeżym powietrzem.