Wiele osób decyduje się na pompę ciepła, kiedy chcą wymienić stary piec. Niektórzy decydują się na to rozwiązanie podczas budowy swojego własnego domu. Pompy ciepła mogą być dedykowane do każdego rodzaju budynku o różnych powierzchniach. Na efektywność tego rozwiązania ma wpływ samo ocieplenie domu. Obecnie w naszym kraju pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jednym z czynników wpływających na to są możliwości uzyskania dofinansowania na taką inwestycję. Dzięki temu możemy uzyskać naprawdę niskie koszty ogrzewania.

Więcej na temat dofinansowań

Dofinansowanie na pompy ciepła, niskie koszty ogrzewania domu

Śmiało można powiedzieć, że pompy ciepła to przyszłość, jeżeli chodzi o ekologiczne rozwiązania ogrzewania domu. W dzisiejszych czasach powoli zmierzamy do całkowitego wycofania metod tradycyjnego dostarczania ciepła. Decyzja na inwestycję w pompę ciepła może być bardzo opłacalna szczególnie, że na ekologiczne rozwiązania często przysługują liczne dofinansowania.

Dzięki programowi, który walczy ze smogiem “Czyste Powietrze” możemy uzyskać nawet do 27 000 złotych dofinansowania na pompę ciepła. Takie dotacje są udzielane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Można utrzymać także dofinansowanie w przypadku istniejących już budynków przez zmianę pieca lub kotła na ekologiczne źródło ciepła.

Dla nowych budynków dotacja jest przyznawana pod warunkiem zakupu i montażu ekologicznego źródła ogrzewania spełniającego pewne wymogi. Oczywiście suma dofinansowania zależy od kwoty dochodu na jedną osobę w rodzinę oraz na metodę ogrzewania. Więcej możecie dowiedzieć się, kontaktując się z nami telefonicznie lub odwiedzając naszą stronę internetową https://geobud.pl/pompy-ciepla.html.

Istnieje także możliwość finansowania całego przedsięwzięcia, które obejmować będzie między innymi demontaż starego źródła ciepła. Dzięki uzyskaniu dotacji rozwiązanie to staje się naprawdę opłacalne. W ten sposób nie tylko uzyskujemy mniejsze rachunki za prąd, ale także przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Zalety korzystania z pomp ciepła

Pompa ciepła może przynosić korzyści nawet przez cały rok. Niektóre modele potrafią dać wybór użytkownikowi, w jaki sposób ciepło ma być rozprowadzane w domu. W cały układ ogrzewania możemy włączyć na przykład ogrzewanie podłogowe i grzejniki lub grzejniki i klimakonwektory. Dodatkowo możemy ustawić inną temperaturę na każdym z tych urządzeń. Dodatkową zaletą w powietrznych i gruntowych pompach ciepła jest połączenie z systemem rekuperacji.

Warto także wspomnieć o możliwości podgrzewania wody użytkowej. Urządzenia, które montujemy podgrzewają ją za pomocą grzałek elektrycznych. Dodatkowo pompę ciepła możemy używać także jako urządzenia chłodzące w upalne dni. Jest to więc świetna alternatywa dla klimatyzatorów. Często jest ona także od nich tańsza.

Pompy ciepła czasami nie potrzebują również instalacji kotłowni. Może ona znajdować się w pomieszczeniu gospodarczym lub nawet miejscu codziennego użytku! Z reguły takie urządzenia pracują cicho i nie zakłócają spokoju domowego. Większość urządzeń, które montujemy posiadają intuicyjny wyświetlacz, gdzie możemy ustawić odpowiednią temperaturę, okres oraz tryb grzania. Niektóre modele pozwalają na sterowanie pompą ciepła za pomocą smartfona.