Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów ogłosiło konkurs na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego 2018 roku. Do sołectw, z których pochodzą zwycięzcy, trafi w sumie rekordowa pula 100 tys. zł. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 sierpnia.

Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

– Jest doskonałą formą uznania pracy sołtysa na rzecz swojej lokalnej społeczności oraz okazją do rozpowszechnienia dobrych praktyk wdrażanych przez włodarza. Doskonale wiemy ile trudu i zaangażowania wkładają każdego dnia w swoją pracę, dlatego postawy te chcemy wyróżniać i nagradzać – mówi marszałek Witold Kozłowski.

W tym roku pula, która trafi do zwycięzców to rekordowe 100 tys. zł. Sołtys, który stanie na najwyższym miejscu podium otrzyma na rzecz swojej wsi 50 tys. zł, za drugie miejsce przewidziano 30 tys. zł, z kolei za trzecie 20 tys. zł.

O zwycięstwie w konkursie zdecyduje ocena zgłoszeń według następujących kryteriów:
• osiągnięcia inwestycyjne i rzeczowe w 2018 r. realizowane dzięki zaangażowaniu sołtysa/przewodniczącego
• współpraca z mieszkańcami i samorządem gminnym w 2018 r.
• zaangażowanie sołtysa/przewodniczącego w działania z zakresu inicjatyw lokalnych, edukacji, kultury i promocji sołectwa/osiedla/dzielnicy w 2018 r.
• opinia koła gminnego (wymagana w gminach,w których koła funkcjonują), a także opinia wójta/burmistrza
• innowacyjne formy działalności sołtysa.

W tym roku rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w gminie Zakliczyn, z której pochodzi ubiegłoroczny laureat – Józef Franczyk.

Uroczyste ogłoszenie zdobywcy tytułu Sołtysa Roku Województwa Małopolskiego 2018 roku odbędzie się 1 września br. podczas Dożynek Województwa Małopolskiego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora konkursu – Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów.

(Źródło: UMWM)