Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza 31 lipca (środa) o godz. 19 na otwarcie wystawy obrazów Angeliki Horz-Bartholomé „Mother Earth”.

Angelika Horz-Bartholomé urodziła się 1956 roku w Limburg an der Lahn. Ukończyła studia z języka niemieckiego i historii, kształciła się także w zakresie malarstwa i historii sztuki. Zajmowała się dziennikarstwem, pracą w charakterze lidera seminariów i koordynatora projektów medialnych, pracowala także jako nauczyciel języka niemieckiegi i historii w szkole średniej.

– Obecnie pracuje jako niezależna artystka w Neu-Isenburg, przewodnicząca stowarzyszenia artystów GRUPPE 75 i członek Forum Promocji Sztuki i Kultury w Neu-Isenburg. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych – przybliża Bożena Grzywa z MDSM.

Na wystawie „Mother Earth”(Matka Ziemia) odnosi się w sposób malarski do napięć między pięknem przyrody a zagrożeniem dla Ziemi oraz do fundamentalnych kwestii ludzkiego współistnienia, a przede wszystkim pytania: czy my – ludzie, jako żywa część tej planety, możemy ranić Ziemię i żywe istoty bez ranienia siebie?

Zapobieganie destrukcji istot żywych jest jednym z podstawowych założeń jej prac, które mają wyzwalać dyskusję o tym, jak możemy z szacunkiem i uważnością skonfrontować podstawę naszego istnienia – „Matkę Ziemię” i jej mieszkańców. Ulubione techniki artystki to obrazy akrylowe na płótnie (portrety, natura, abstrakty), akwarela, malarstwo tuszem, kredą, techniki mieszane, fotografia i pisanie.

Więcej: www.schreibkultour.de


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.