Ponad 230 zadań zgłoszonych do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego przeszło wstępną weryfikację. Do końca lipca dowiemy się, które z nich zostały ocenione pozytywnie.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Małopolski zgłosili rekordową liczbę zadań – aż 239! Już wiadomo, że 233 z nich przeszły wstępną weryfikację. Są wśród nich pomysły mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Teraz wszystkie propozycje ocenią pracownicy urzędu marszałkowskiego.

Pod koniec lipca autorzy propozycji do BO Małopolska będą mogli zapoznać się z decyzją w sprawie dopuszczenia ich zadania do głosowania.

Co istotne, po zmianach w regulaminie BO mieszkańcy po raz pierwszy będą mogli się od niej odwołać – ich protesty w sierpniu rozpatrzy specjalnie do tego powołana Rada Budżetu Obywatelskiego.

Finalną pulę zadań, na które mieszkańcy będą mogli głosować, poznamy pod koniec sierpnia.

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zaplanowano do podziału aż 12 mln zł, czyli o 4 mln zł więcej niż przed rokiem.

Głosowanie odbędzie się od 9 do 30 września br. Wyniki poznamy w połowie października.

Lista wszystkich zadań po wstępnej weryfikacji jest dostępna TUTAJ

(Źródło: UMWM)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.