Wynajem czy leasing samochodu to dzisiaj bardzo atrakcyjne formy wzmacniania firmowej floty samochodów – dzięki temu przedsiębiorcy płacą miesięczne raty za użytkowanie wysokiej klasy pojazdów i nie muszą zaopatrywać się w nowe auta. Po tym, jak umowa zostaje zakończona, auta są zwykle zwracane i wystawiane na sprzedaż – jako samochody leasingowe (lub poleasingowe) są łakomym kąskiem zarówno dla klientów indywidualnych, jak również biznesowych. Sprawdźmy zatem, czy warto na nie stawiać i gdzie najlepiej dokonać zakupu.

Samochody leasingowe, czyli dobry stan i niska cena

Leasing samochodów albo wynajem aut w takich firmach jak Arval, umożliwia przedsiębiorcom korzystanie z pojazdów w celach zawodowych. Jednak umowa na korzystanie z nich nie trwa wiecznie i zwykle kończy się po (maksymalnie) 4-5 latach. W trakcie trwania umowy, samochody leasingowe są zwykle dość intensywnie eksploatowane, choć oczywiście zależy to od zadań przedsiębiorstwa oraz tego, kto kieruje pojazdem (dostawca, handlowiec czy prezes firmy). Jednak w tak krótkim okresie, po zakończeniu umowy, auta wracają do firmy leasingowej czy wypożyczalnia samochodów zwykle w dobrym stanie, który może zadowolić wielu przyszłych właścicieli.

Samochody poleasingowe trafiają do sprzedaży z tego względu, że np. wypożyczalnie pragną oferować wyłącznie najmłodsze modele pojazdów, dostosowując tym samym ofertę do potrzeb wymagających użytkowników. Dzięki temu potencjalny kupujący może zakupić pojazd młody (nie starszy niż np. 5 lat), z niewielkim przebiegiem i w doskonałym stanie technicznym – za o wiele niższą kwotę niż w przypadku zakupu od osoby prywatnej czy (tym bardziej) z komisu. Co więcej – wypożyczalnie i firmy leasingowe oferują samochody bardzo różnorodne – od modeli miejskich, przez SUV-y, aż do samochodów dostawczych.

Jak pozyskać samochód poleasingowy?

Wystarczy znaleźć firmę leasingową albo wypożyczalnię aut, która oferuje nie tylko nowe samochody, ale również auta używane – poleasingowe. Zwykle firma taka daje możliwość zakupienia pojazdu w najbardziej korzystnych dla kupującego formach, a więc zarówno za gotówkę, jak również na kredyt czy jako leasing samochodu używanego. Dzięki temu możesz wybrać rozwiązanie idealne dla siebie i stać się właścicielem wymarzonego auta.

Oprócz możliwości bezpośredniego zakupu samochodów leasingowych, niektóre firmy oferują również specjalne platformy aukcyjne, gdzie możliwe jest zakupienie pojazdu po jeszcze korzystniejszej cenie. Tego rodzaju platformy są jak najbardziej bezpieczne i profesjonalne, skupiając często osoby, zajmujące się handlem pojazdami w sposób profesjonalny. Dzięki temu masz pewność, że zakupione tam samochody poleasingowe będą reprezentowały najwyższą jakość i spełnią oczekiwania kierowcy.

Samochody leasingowe – czy warto je kupować?

Dlaczego warto inwestować w samochody leasingowe?

  • Atrakcyjna cena – tego rodzaju pojazdy są często o wiele tańsze, niż samochody sprzedawane przez osoby prywatne czy komisy samochodowe.

  • Szeroki wybór pojazdów – zarówno firmy leasingowe, jak i wypożyczalnie samochodów są w stanie oferować wysokiej klasy pojazdy z różnych segmentów i od wielu producentów,

  • Nowe modele aut – możesz zakupić samochód poleasingowy, który ma nie więcej niż 5 lat. To z kolei oznacza niewielki przebieg i doskonały wygląd oraz sprawność techniczną.

  • Możliwość zakupu samochodu za gotówkę, na kredyt albo w formie leasingu samochodu używanego – w zależności od Twoich potrzeb.

  • Wsparcie firm leasingowych i wypożyczalni, które zapewnią w pełni kompleksową, profesjonalną obsługę.

Warto więc znaleźć odpowiednią firmę i samodzielnie sprawdzić jej ofertę – dzięki temu będziesz mieć możliwość pozyskania nowoczesnego pojazdu w doskonałym stanie technicznym, który będzie służył Ci przez wiele lat.