Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Nie ulega wątpliwości, że wakacyjne wyobrażenia często nie pokrywają się z rzeczywistością i okazuje się, że piękne miejsce, do którego mieliśmy się udać, wcale nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego też planując wczasy, warto wybrać takie miejsca, które są sprawdzone i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. My polecamy wakacje last minute w Portugalii, które nie tylko pozwolą Ci na wspaniały wypoczynek, ale również nie spowodują, że zapłacisz za nie dużo pieniędzy. Dlaczego warto wybrać właśnie Portugalię?

Last minute w Portugalii, czyli wspaniałe plażowanie

Każdy wczasowicz, podróżujący do krajów, które znane są z wysokich temperatur i wspaniałych atrakcji turystycznych, marzy przede wszystkim o błogim wypoczynku na plaży. Dlatego też wielu turystów, wybierając wakacje last minute w Portugalii, decyduje się na odwiedzenie nadmorskich regionów i kurortów, które pozwalają na wspaniałe spędzanie czasu – również na szerokich, piaszczystych plażach. A położenie tego kraju i piękna pogoda, która utrzymuje się przez wiele miesięcy w roku powodują, że miejsc wartych odwiedzenia pod kątem wypoczynku, jest naprawdę wiele.

Wyróżnia się w tym aspekcie Algarve, a więc region, który znany jest z dużej liczby kurortów, rozwiniętej oferty noclegowej oraz licznych atrakcji, które z pewnością spełnią oczekiwania wczasowiczów. Na wakacje last minute w Portugalii można wybrać się zarówno do miejscowości Faro, będącej jednocześnie stolicą regionu i miejscem, w którym znajdziesz sporo zabytków, jak również miejscowości typowo nadmorskich. Znajdziesz w nich wspaniałe plaże, które uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie i które często otaczają wielkie, efektowne klify. Alternatywą dla Algarve jest Wybrzeże Lizbońskie, gdzie znajduje się nie tylko stolica kraju, ale też wiele niezwykle interesujących miejscowości, takich jak Estoril i Cascais, Sintra, Sesimbra czy Praia Grande. Dzięki temu znajdziesz tam swoje miejsce do wypoczynku.

Wakacje last minute w Portugalii – dlaczego warto?

Wczasy w Portugalii warto organizować zarówno pod kątem plażowania, jak również sportów wodnych, które są w tym kraju niezwykle popularne. Żeglarstwo, windsurfing czy nurkowanie – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych – to tutaj standard.

Wakacje w Portugalii, czyli nie tylko plażowanie

Okazuje się jednak, że Portugalia to kraj, który jest niezwykle atrakcyjny nie tylko dla plażowiczów, ale również osób, które cenią sobie zabytki oraz wyjątkowe miejsca, warte odwiedzenia. Dzięki bogatej, zróżnicowanej i długiej historii, wczasy last minute w Portugalii spełnią oczekiwania miłośników historii oraz tych osób, które lubią poznawać świat oraz cieszyć się jego niezwykłym pięknem.

Oczywiście najbardziej polecane dla zwiedzających są największe miasta Portugalii – stolica kraju Lizbona, a także Porto. Ta pierwsze położona jest na siedmiu wzgórzach, w związku z czym imponuje jej ukształtowanie terenu, dzięki któremu widoki tutaj są naprawdę niezwykłe. Piękna architektura, duża różnorodność związana z zabudowaniami i liczne zabytki sprawiają, że nikt nie będzie się tu nudził. No i jeździ tutaj słynny tramwaj nr 28, zwany też żółtym tramwajem, którym podróż jest przeżyciem samym w sobie i pozwala dotrzeć do najpiękniejszych zakątków tego miasta.

Porto z kolei polecane jest zarówno miłośnikom zabytków, jak również sztuki. Jest to bowiem stolica azulejos, a więc dzieł tworzonych z płytek ceramicznych, które tworzą rozmaite kompozycje i w ten sposób zdobią wiele budynków miasta. Jeżeli więc wybierasz last minute w Portugalii, wybierz Porto – z pewnością się nie zawiedziesz!

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie! Portugalia to kraj różnorodności i wielu atrakcji, nie tylko tych nadmorskich, ale również znajdujących się w głębi lądu. Dzięki temu możesz wybierać spośród wielu bardzo zróżnicowanych atrakcji i zorganizować sobie wczasy w Portugalii, które spełnią oczekiwania Twoje i całej Twojej rodziny!