Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Weekend sylwestrowo – noworoczny przebiegł bezpiecznie

W czasie tegorocznej nocy sylwestrowej, na terenie powiatu oświęcimskiego było spokojnie. Na drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z kilkoma kolizjami drogowymi. Podczas jednej z nich zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. Ponadto policjanci podczas służby przeprowadzili kilkadziesiąt różnego rodzaju interwencji, najczęściej dotyczyły one zakłóceń ciszy nocnej, zakłóceń ładu i porządku w lokalach rozrywkowych oraz awantur domowych.

Policjanci eliminowali nietrzeźwych, stwarzających zagrożenie na drogach

W dniu 30 grudnia 2017, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, podczas patrolu na terenie Bielan o godzinie 13.00 na ulicy Kęckiej, zatrzymali do kontroli drogowej, jadącego slalomem rowerzystę. Podczas badania okazało się, że 41 – letni mieszkaniec Osieka wsiadł na rower mając w organizmie 2,28 promile alkoholu.

W dniu 31 grudnia 2017 policjanci podczas patrolu na terenie Malca o godzinie 9.20 na ulicy Stawowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Daewoo. Zainteresowanie policjantów wzbudził styl jazdy kierowcy, który sugerował, że może być on pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli policjanci potwierdzili swoje spostrzeżenie. Badanie stanu trzeźwości 53 – letniego mieszkańca Malca wykazało 1,07 promil alkoholu. Godzinę później w Nowej Wsi na ulicy Świętego Floriana policjanci zatrzymali kolejnego pijanego amatora rowerzystę. 58 – letni mieszkaniec Nowej Wsi jechał na rowerze mając w organizmie 1,80 promil alkoholu.

W nocy z 31.12.2017/1.01.2018, tuż przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, zostali powiadomieni, że w ogrodzenie posesji, znajdującej się przy ulicy Fabrycznej w Kętach, wjechał samochód. Jeden z patroli natychmiast pojechał we wskazane miejsce. Szybko okazało się, co było powodem, utraty przez kierującego panowania nad pojazdem. 23 – letni mieszkaniec Kęt był pijany. Wsiadł za kierownicę BMW, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca nie odniósł żadnych obrażeń ciała, w związku z tym został zatrzymany i noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.