Jesienna gonitwa za lisem w Stajni Rafał - Hubertus o Puchar Burmistrza Zatora

W Stajni Rafał znów zabrzmią galopy i okrzyki kibiców — jeździecka tradycja zaprasza na wspólne świętowanie. Zatorzyńska impreza ma łączyć sportowy zaciśnięty rywalizacji z rodzinną atmosferą ogniska i pokazów. Organizatorzy liczą na mieszkańców gminy i gości, którzy chcą poczuć smak klasycznego Hubertusa.
- Hubertus w Stajni Rafał
- Zator przyciąga jeźdźców i rodziny
Hubertus w Stajni Rafał
W centrum wydarzeń znajdzie się VI Hubertus, który odbędzie się 25 października 2025 r. rozpoczęciem o 11:30. Miejsce imprezy to Stajnia Rafał przy ul. Krakowskiej 25 w Zatorze. Główną atrakcją ma być tradycyjna gonitwa za lisem — zawody rozegrane zostaną o Puchar Burmistrza Zatora. Oprócz rywalizacji zaplanowano pokazy jeździeckie, atrakcje dla dzieci oraz ognisko, które zakończy dzień w mniej formalnej, towarzyskiej atmosferze.
Zator przyciąga jeźdźców i rodziny
Organizatorzy liczą, że impreza zgromadzi zarówno uczestników sportowych, jak i osoby przychodzące po prostu na rodzinny piknik w jesiennym klimacie. Dzieci będą miały przygotowane specjalne atrakcje, a widzowie będą mogli dopingować jeźdźców podczas gonitwy. Dzień w stajni ma łączyć elementy rywalizacji i zabawy — klasyczne hubertusowe obyczaje zestawione zostaną z lokalnymi pokazami i integracją przy ognisku.
Przybycie widzów i kibiców podkreśla rolę imprezy jako okazji do spotkań i pokazania jeździeckiej pasji w gminie. Organizatorzy zachęcają do przyjścia z rodziną i wsparcia zawodników, a także do obserwacji pokazów, które urozmaicą program poza główną gonitwą.
na podstawie: Urząd Miejski Zator.
Ostatnie Artykuły

Upał zwiększa ryzyko zasłabnięcia. Te objawy wymagają reakcji

W Oświęcimiu zabrzmią syreny. To będą ogólnopolskie ćwiczenia

Niedziela z questami w Oświęcimiu. Nowa trasa rowerowa i trzy odświeżone gry

Ponad 20 organizacji już się zgłosiło. Nabór na piknik NGO trwa dłużej

107 km/h w Porębie Wielkiej. Kierująca straciła prawo jazdy

Zużyty olej nie powinien trafić do zlewu. Ten nawyk szkodzi kanalizacji

Sierpniowa biblioteka rusza pełną parą - od jogi po iluzję

W Zatorze rośnie liczba inwestycji z programu Czyste Powietrze

Nie zostawaj sam z kryzysem. Oto pomoc dla mieszkańców gminy Oświęcim

O świcie zatrzymali motocyklistę w Bulowicach. Miał 1,3 promila i nie miał uprawnień

Dwa dni przed końcem zakazu wsiadł do BMW. Zatrzymali go w Kętach

1,4 promila i nastoletnia córka w aucie. Ojciec zatrzymany

Gofry, Monet i robotyka - tak minął tydzień z OKSiR

OSP Bór bliżej KSRG. W Brzeszczach ruszyła ważna procedura
Przydatne dane teleadresowe
- Komax w Kętach - kontakt, godziny, awarie i e-BOK
- Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Oświęcim w Grojcu - kontakt, godziny, świadczenia
- Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu - zajęcia, zapisy, godziny
- Parafia św. Józefa w Oświęcimiu - kontakt, sakramenty, kancelaria
- Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach - kontakt, wystawy, lekcje i warsztaty
