Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Bory Tucholskie – zregeneruj się w SPA

W niezdrowym świecie, pełnym pośpiechu, jest takie urocze miejsce, w którym możesz odbudować swój spokój i siły, poczuć bliskość przyrody, wsłuchać się w ciszę i z chaosu wydobyć siebie. Idealne miejsce dla zmęczonych rytmem codziennych obowiązków i dla tych, którzy we dwoje chcą spędzić romantyczny weekend w spa. Wystarczy zjechać z Autostrady Bursztynowej zjazdem na Warlubie, żeby trafić do Hanza Pałac w Rulewie, położonego na skraju Borów Tucholskich.

SPA – relaks dla ciała i duszy

Około 2/3 ludzkiego ciała stanowi woda. Woda pomaga usuwać z organizmu toksyczne substancje, a jej brak sprzyja starzeniu się organizmu. Wiedzieli o tym doskonale starożytni Rzymianie, często relaksując się w termach, gdzie odzyskiwali zdrowie dzięki wodzie (sanitas per aquam). Czy może coś lepiej pomóc zmęczonemu organizmowi niż odpowiedni ruch na świeżym powietrzu i odnowa dzięki wodzie w basenie, jacuzzi lub saunie? A kiedy do tego dodamy zdrową kuchnię i tradycyjnie wytwarzane, regionalne pieczywo, wędliny, sery i miody, mamy pełną definicję tego, co nazywamy zdrowiem. Weekendowe spa poprawi kondycję organizmu i ulży w dolegliwościach.

Kuracyjny leczniczy pakiet SPA to oprócz relaksu skonsultowane z terapeutami masaże lecznicze i okłady borowinowe. Jest też coś dla urody, Peeling kolagenowy usunie stary naskórek, oczyści pory w skórze, pomoże jej oddychać i wzbogaci ją naturalnym kolagenem, a masaż poprawi krążenie i elastyczność skóry. Jest też okazja, żeby wzmocnić odporność i zahartować organizm. Pobyt w gorącej suchej saunie albo łaźni parowej zakończony polaniem zimną wodą zapewni lepsze ukrwienie organizmu i zwiększy jego bezpieczeństwo przed sezonowymi przeziębieniami. Bolący kręgosłup i stawy można oddać doświadczonym dłoniom masażystów, a rozległy pałacowy ogród ze starodrzewem i ścieżki w pobliskiej puszczy stwarzają okazję do spacerów z kijkami lub bez albo przejażdżek rowerowych.  

Weekend w SPA – Hanza Pałac

Regeneracja w SPA to propozycja dla par, bo wyjazdy weekendowe spa można odbyć we dwoje. Dobrą atmosferę wspólnego pobytu poprawią zabiegi pełne kojących aromatów oraz relaksujące i rozluźniające masaże. Sól z Morza Martwego i naturalne olejki pełne cennych witamin i minerałów ujędrnią skórę i nadadzą jej świeżego blasku. Spacery wśród dwustuletnich drzew krajobrazowego ogrodu w stylu romantycznym to idealna sceneria dla zakochanych. Po spacerach na wyjątkowo świeżym powietrzu z pewnością dopisze apetyt. Szwedzki stół lub serwowane posiłki z tradycyjnymi produktami spożywczymi z Kociewia to prawdziwa uczta dla ciała. Zabiegi dla dwojga oraz ziołowe herbatki i aromatyczne napary usuną napięcie, by nic nie zakłóciło radości wspólnych chwil. A co dla par z dziećmi? Pobyt i wyżywienie dziecka do piątego roku życia mieści się w cenie weekendu w spa dla dwojga! Dla dzieci starszych śpiących na dostawce przewidziana jest odpowiednia zniżka.

Zregeneruj się podczas weekendu w SPA

Na miejscu można skorzystać z dodatkowych atrakcji, których nie uwzględnia już cena weekendu w spa. Na miejscu można wypożyczyć rowery i zamówić kosz piknikowy na rowerową przejażdżkę po okolicy i posiłek na łonie natury. Płynące przez Bory Tucholskie rzeka Wda (Czarna Woda) zachęca do wzięcia udziału w spływie kajakowym jednym z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce. W części parku zorganizowano jeden z większych w Polsce parków linowych, a trasy o różnym stopniu trudności są przystosowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Spacer wśród koron najwyższych drzew to duża dawka adrenaliny i wyjątkowych widoków. Pobliska stajnia w Rulewie specjalizuje się w nauce jazdy konnej dla dzieci i oprócz dużych koni dysponuje kucykami, które szczególnie ucieszą najmłodszych.

Można oszczędzać na wielu rzeczach, ale nie na własnym samopoczuciu i zdrowiu, bo to najcenniejsza rzecz, jaką mamy. Warto o nie zadbać w czasie weekendu spa w hotelu Hanza Pałac w Rulewie.