Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz „Jubileusz” — koncert w Oświęcimiu, 17 września 2026

2 min czytania
Grafika promocyjna wydarzenia Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz „Jubileusz” — koncert w Oświęcimiu, 17 września 2026

Pięć dekad wspólnej muzycznej podróży w jednym wieczorze — to brzmi jak wydarzenie, które warto wpisać do kalendarza. Zadbana dawka klasycznej piosenki, ciepłych anegdot zza kulis i kameralnego brzmienia smyczków. Warto zarezerwować miejsce na ten koncert.

Kiedy i gdzie będzie „Jubileusz” — Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz

Czwartek, 17 września 2026, godz. 19:00
Miejsce: Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24, Oświęcim

Bilety: Bilety dostępne na Kupbilecik.pl, Biletyna.pl, eBilet.pl. Stacjonarnie: kasa Oświęcimskiego Centrum Kultury. Cena: sprawdź na stronach sprzedaży.

O koncercie „Jubileusz”

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz świętują 50 lat współpracy artystycznej — to nie tylko recital największych przebojów, ale też opowieść o muzyce, życiu i relacji dwojga artystów. Na scenie towarzyszyć im będzie Warsaw String Quartet, co nada programowi kameralnej elegancji i subtelnej dramaturgii.

W programie usłyszymy m.in.:

  • „Być kobietą”
  • „Odkryjemy miłość nieznaną”
  • „Jeszcze się tam żagiel bieli”
    i kilka niespodzianek, które mogą zaskoczyć nawet wiernych fanów.

Alicja Majewska, znana z mistrzowskich interpretacji tekstów Wojciecha Młynarskiego, zabierze publiczność w sentymentalną podróż przez pół wieku swojej kariery — z humorem, wzruszeniem i wdzięcznością dla słuchaczy. Będzie kameralnie, z klasą i z delikatnym żartem, który często towarzyszy duetowi.

Dla kogo: wieczór dla miłośników klasycznej piosenki poetyckiej, par szukających nastrojowego wyjścia i każdego, kto ceni subtelne aranżacje ze smyczkami.

Organizator wydarzenia: Oświęcimskie Centrum Kultury.

Link do wydarzenia na Facebooku

Autor: info_wydarzenia