Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Znalezienie kredytu - to nie takie łatwe zadanie

Zaciągnięcie kredytu jest bardzo poważną sprawą. Sam rynek produktów w tym typie jest niezwykle skomplikowany, jak i także jednocześnie zróżnicowany. Z pomocą przychodzi nam doradca kredytowy czy też pośrednik kredytowy. Wiele osób chcąc skorzystać z doradztwa kredytowego mylą te dwie osoby. Musimy mieć świadomość, że w rzeczywistości są to całkiem oddzielne zawody.

Bogata oferta banków

Musimy powiedzieć sobie jasno i wyraźnie, że znalezienie odpowiedniego kredytu nie jest zadaniem najłatwiejszym. Bardzo bogata oferta banków, a do tego rosnąca lista wymogów oraz procedur sprawia, że działanie całkowicie w pojedynkę wydaje się bardzo, ale to bardzo trudne, a w niektórych sytuacjach nawet niemożliwe. Właśnie z tego powodu podejmujemy decyzję o współpracy z doradcami kredytowymi czy też z pośrednikami. Dzięki pomocy tych osób uda się z pewnością wybrać ofertę najbardziej atrakcyjną. Co więcej będzie łatwiej przebrnąć przez długi, jak i także wyczerpujący proces ubiegania się o pożyczkę.

Kiedy warto z ich pomocy skorzystać? Dla wielu osób dosyć poważnym wyzwaniem, a jednocześnie jednym z bardziej poważnych zobowiązań jest kredyt hipoteczny. Ostatecznie z usług doradcy czy też pośrednika warto również skorzystać w wielu innych scenariuszach. Jednak to właśnie usługa doradztwo kredytowe w kredytach hipotecznych znalazła umocowanie szczególne w prawie obowiązującym. Aby móc w pełni skorzystać z możliwości, należy w pierwszej kolejności poznać różnice pomiędzy pośrednikami kredytowymi, a doradcami kredytowymi. Wiele osób jest w błędzie myśląc, że są to synonimy.

To nie jest to samo

Przed związaniem się już z konkretnym ekspertem powinniśmy przeanalizować dokładnie jego działalność. Bardzo podobnie jak w przypadku doradcy finansowego także osoby zajmujące się jedynie kredytami powinny się wyróżniać całym zestawem cech, które to gwarantują ich klientom niezmierne korzyści. Dla wielu z nas jedną z najważniejszych jest zdecydowanie stu procentowa niezależność. Powiązanie ścisłe z daną instytucją finansową będzie prowadziło do oceny sytuacji nieobiektywnej i tym samym wzbudza naprawdę spore wątpliwości.

Osoby, które zajmują się doradztwem z ramienia kredytodawcy, agenta powiązanego pośrednika kredytu hipotecznego czy też powiązanego pośrednika kredytu hipotecznego nie mogą używać takich określeń jak "doradztwo" czy też "doradca" zgodnie z aktualnie obowiązującym planem. W związku z tym doradca kredytowy jest w świetle przepisów podmiotem, który to nie otrzymuje prowizji czy też wynagrodzenia od kredytodawcy, a zatem pobiera środki bezpośrednio od klienta. Jedynie w takim właśnie przypadku przedstawiać może się jako doradca w pełni niezależny. Właśnie takie doradztwo kredytowe powinno nas interesować i z takiej usługi warto korzystać. Nic innego nie powinno nam interesować, ponieważ rzeczywiście nawet przez pośrednika możemy zostać wprowadzeni w błąd i nakierowani na taką ofertę, która w rzeczywistości wcale nie jest dla nas korzystna.

Ekspert finansowy Tomasz Wostal - informacje dodatkowe o doradztwie kredytowym. Sprawdź więcej.