Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Szukasz sali weselnej? Sprawdź na co warto zwrócić uwagę

Ślub i wesele to wspaniałe wydarzenie, które każda Para Młoda chce spędzić z najbliższymi osobami. Niezależnie, czy ma być to kameralna uroczystość, czy huczna impreza niezbędne jest wynajęcie idealnej sali weselnej, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania narzeczonych, a obsługa będzie na najwyższym poziomie: pomocna i służąca dobrą radą. Na co zwrócić uwagę, wybierając sale weselną? Oto nasze podpowiedzi oraz gotowe oferty z https://www.weselezklasa.pl/.

Wielkość sali

Bardzo istotną kwestią jest odpowiedni dobór sali do liczby gości, w czym może pomóc wyszukiwarka https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/malopolskie/. Zbyt mała sala oznacza ciasnotę i brak swobody, a często również ogranicza możliwość zabawy np. podczas tańców. Sala, która jest zbyt duża wygląda smutno i pusto, a dodatkowo istnieje ryzyko, że goście utworzą pod grupki i się porozchodzą. Dlatego najlepiej zapoznać się z ofertami różnych miejsc na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/krakow/, aby wybrać to najlepsze. Oczywiście odpowiednią wielkość sali do liczby zaproszonych osób najlepiej doradzą profesjonaliści i obsługa.

Wystrój sali

Wystrój sali powinien być dobrze dopasowany do stylu w jakim chce się urządzić ślub i wesele. Wybór eleganckiego dworku na wesele w stylu retro, nie będzie więc najlepszym pomysłem. Warto jednak spytać obsługi o możliwości aranżacyjne, często okazuje się, że wystarczy dobrać odpowiednie obrusy i dodatki, aby sala nabrała charakteru o jaki chodzi Parze Młodej. Sale weselne z https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/oswiecim/ mają bardzo elastyczną ofertę co do możliwości dekoracji.

Lokalizacja sali

Ważna jest również lokalizacja sali – miejsce zlokalizowane przy ruchliwej ulicy odbierze magię uroczystości. Z drugiej jednak strony znaczna odległość pomiędzy salą weselną a miejscem ślubu wydłuży dojazd, co również będzie niewygodne. Warto więc wybierać złoty środek: spokojne miejsce w pobliżu zaślubin. Sporym atutem może być również ogród dostępny dla gości, w którym będą mogli chwilę odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza podczas upalnego lata.

Menu

Catering i rodzaj oferowanych potraw oraz cena za nie to kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Warto dopytać, czy jest możliwość zamówienia mniejszych porcji dla dzieci, czy potraw wegańskich – na pewno będzie to miły gest w stronę naszych gości. Ciekawą opcją może być możliwość zaserwowania potraw typowych dla regionu, zwłaszcza jeśli nasi goście przyjeżdżają z innych części kraju. Dużym udogodnieniem jest możliwość skosztowania potraw, które będą serwowane na weselu. Przed podpisaniem umowy, należy też dokładnie ustalić liczbę i rodzaj posiłków zarówno tych podawanych na ciepło, jak i zimnej płyty.

Dodatkowe miejsce

Para Młoda planująca współpracę z dużym zespołem lub chcąca zapewnić gościom niezwykłe atrakcje, powinna zadbać o dodatkowe miejsce, które to umożliwi. Wynajęcie fotobudki, której nie ma gdzie postawić, czy zaplanowanie stołu z wiejskimi przysmakami bez miejsca na niego to doskonały pomysł na porażkę. Dlatego od razu zastanówcie się jakie są Wasze plany weselne i zadbajcie, aby były na nie miejsce. Dodatkowe pomieszczenie, które jest zaraz obok sali głównej można wykorzystać również na miejsce dla dzieci, czy stworzenie strefy relaksu, w której można się wygodnie rozsiąść i chwilę odpocząć.

Dodatkowe udogodnienia

Ważnym, a często pomijanym aspektem są również dodatkowe udogodnienia takie jak podjazdy dla wózków, czy odpowiednio szerokie przejścia. Przydadzą się one zarówno w przypadku wózków dziecięcych, jak i wózków inwalidzkich. Dobrze jeśli do sali nie trzeba wchodzić po wysokich i stromych schodach, które mogą nastręczyć problemów osobom z kłopotami w poruszaniu się i paniom na wysokich obcasach.