Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Kęty.  Policjant i jego żona zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji w czasie wolnym od służby wspólnie z żoną, przeprowadzili skuteczną interwencję, w trakcie której wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 41 – letni obywatel Ukrainy, wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór (24.11.2019) w Bielanach. Tuż po godzinie 17.00 policjant wraz z żoną podróżowali trasą Oświęcim – Kęty. W pewnym momencie przed ich pojazd wjechał vw passat. Samochód poruszał się slalomem, zmuszając innych kierujących do hamowania lub zjazdu na pobocze. W związku z podejrzeniem, że pojazdem kieruje osoba nietrzeźwa, małżeństwo natychmiast powiadomiło oficera dyżurnego kęckiego komisariatu Policji, a następnie podjęło próbę zatrzymania volkswagena. W Bielanach na ulicy Głównej kierujący vw zorientował się, że jedzie za nim pojazd, więc zatrzymał się tuż przy parkingu. Wtedy małżeństwo zajechało mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Policjant zachowując względy bezpieczeństwa podbiegł do kierowcy. Po upewnieniu się, że mężczyzna jest nietrzeźwy wyjął kluczyki ze stacyjki i dokonał jego zatrzymania. Następnie nietrzeźwego przekazał patrolowi z kęckiego komisariatu Policji. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 41 – letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,31 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Poniżej nagranie video z prywatnej kamerki samochodowej policjanta. Urządzenie miało nie przestawioną datę, więc jest ona inna niż faktyczna data i godzina zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

Loading Video...