5 października w Bibliotece Publicznej Ośrodka Kultury w Brzeszczach odbyło się podsumowanie konkursu pod hasłem „Zwierzak, książka i ja, czyli o zwierzakowym asystowaniu przy książek czytaniu”. Współorganizatorem konkursu był Powiat Oświęcimski, a zwycięzcom nagrody wręczała Ewa Pawlusiak, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

– Zwierzaki okazały się bardzo wdzięcznym tematem do zdjęć. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac. Jak się okazało największa ilość zwierzakowych asystentów to psy. Ale na zdjęciach znalazły się również koty, króliki, chomiki a nawet lis – mówi Ewa Kubica z Biblioteki Publicznej Ośrodka Kultury w Brzeszczach.

Nagrody książkowe ufundował Powiat Oświęcimski. Wspólnie z Ewą Pawlusiak i dyrektor brzeszczańskiego Ośrodka Kultury Aleksandrą Kącki wręczał je wyjątkowy gość – Kocurek, bohater serii książeczek o Złym Kocurku… tym razem okazał się bardzo grzeczny i cierpliwie pozował do zdjęć z laureatami.

– Gratulujemy wszystkim zwierzakolubnym fotografom! Po wręczeniu nagród czekała niespodzianka, przygotowana przez Grażynę Copik – mini warsztaty, na których robiliśmy wyjątkowe ramki do zwierzakowych zdjęć. Przy okazji warsztatów można było obejrzeć niezwykłe prace Elżbiety Wasiuczyńskiej, malarki i ilustratorki książek dla dzieci – dodaje Ewa Kubica.

Wystawy można obejrzeć w Ośrodku Kultury w Brzeszczach do końca października 2018 r.