Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 W Oświęcimiu będzie można poczuć atmosferę zbliżających się świąt. A to za sprawą Jarmarku Świątecznego, który przez dwa dni będzie gościł w naszym mieście. Od 16 do 17 grudnia na rynku staną stoiska ze smakołykami, wędlinami, potrawami świątecznymi, serami, miodami czy ozdobami świątecznymi. Na rozgrzewkę będzie można skosztować grzańca i gorącej czekolady. Nie zabraknie pokazów rzeźbienia w blokach lodowych połączonych z warsztatami dla dzieci. Teatr Gry i Ludzie przygotuje dla dzieci animacje i warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Specjalny repertuar pastorałek przygotowali uczniowie Studia Wokalnego Voicesing.

 Zachętą do przyjścia w sobotnie popołudnie będzie wspólne gotowanie potrawy świątecznej i degustacja oraz koncert zespołu GIFLO.

 

Z kolei w niedzielę, 17 grudnia, od 16.30 będzie Wigilia Oświęcimska i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. To tradycyjne spotkanie od lat gromadzi setki oświęcimian, którzy chcą złożyć sobie serdeczne, świąteczne życzenia.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.