Powiat oświęcimski. Policjanci  patrolują,  kontrolują i eliminują uczestników stwarzających zagrożenie  na drodze

W ciągu jednego dnia, w różnych miejscach na terenie powiatu oświęcimskiego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach, zatrzymali 7 uczestników ruchu drogowego, którzy nie bacząc na konsekwencje i grożące im kary wyruszyli w drogę po kieliszku czy pomimo obowiązującego ich zakazu kierowania. Jedyny w tym gronie kierowca samochodu oraz jeden z rowerzystów, naruszyli oba zakazy naraz.

W dniu 23 stycznia 2018 o godzinie 8:30 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Lancia. W trakcie czynności okazało się, że kierujący pojazdem 21 – letni mieszkaniec Gminy Kęty posiada cofnięte uprawnienia do kierowania. Uprawnienia zostały mu cofnięte z uwagi na fakt iż w ciągu niespełna kilkunastu miesięcy od uzyskania prawa jazdy popełnił trzy wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

O godzinie 10.00 w Oświęcimiu na ulicy Zwycięstwa zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze 53 – letniego mieszkańca Oświęcimia . Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,30 promila alkoholu.

O godzinie 10:35 w Nowej Wsi na ulicy Jana Kantego policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie czynności okazało się, że 55 – letni mieszkaniec Nowej Wsi posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami do marca br.

O godzinie 11.10 w Kętach na ulicy Fabrycznej policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze mieszkańca Kęt. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu, czyli stan po użyciu alkoholu.

O godzinie 14.30 w Przeciszowie na ulicy Podlesie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze mieszkańca miejscowości Las. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,88 promila alkoholu.

O godzinie 14.50 w Nowej Wsi na ulicy Kolbego policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli kolejnego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,48 promila alkoholu , czyli stan po użyciu alkoholu.

O godzinie 16:30 w Nowej Wsi na ulicy Reymonta zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 56 – letni mieszkaniec Nowej Wsi wsiadł na rower w stanie po użyciu alkoholu 0,37 promila alkoholu, a także pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami. Zakaz obowiązywał do marca br.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.