Oświęcim. Kolejny raz mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przyczynili się do wyeliminowania z drogi potencjalnego drogowego zabójcy

21 stycznia 2018 małżeństwo z Polanki Wielkiej pow. oświęcimski, dokonało obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Pijany 50 - latek nie bacząc na zagrożenie, które stwarzał, a także grożące konsekwencje karne, wsiadł do swojego auta mając w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godzinie 14.00 w Polance Wielkiej. Jadący ulicą Kasztanową wraz z żoną, 27 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej zauważył, że znajdujący się przed nim samochód marki fiat, którym podróżowało dwóch mężczyzn, jedzie slalomem. Małżeństwo nie zlekceważyło zagrożenia które stwarzał kierowca i natychmiast powiadomiło Policję. Następnie 27 – latek użył klaksonu, co spowodowało, że kierowca fiata zjechał na pobocze, gdzie się zatrzymał. Za nim zatrzymał się również 27 - latek, podbiegł do fiata, potwierdził podejrzenia, że kierujący jest nietrzeźwy i wyjął kluczyki ze stacyjki. Dodatkowo uniemożliwił kierowcy ucieczkę pieszą. Policjanci w kilka chwil byli na miejscu, zatrzymali nietrzeźwego, którym okazał się 50 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,44 promile alkoholu. Równie nietrzeźwy był również podróżujący jako pasażer, brat zatrzymanego.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Na duże wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje małżeństwo z Polanki Wielkiej. Widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę, doprowadził do tragedii.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.