Policja Oświęcim:Powiat oświęcimski. Podsumowanie wzmożonych działań Policji w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2017

1 min czytania

Przez cały okres świąteczny policjanci powiatu oświęcimskiego, prowadzili wzmożone działania prewencyjne, mające na celu wyeliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Zadaniem policjantów było również przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku, a także niezwłoczne reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

W dniach od 22 do 27 grudnia br. na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wykonywali jednak czynności przy 28 zgłoszonych kolizjach drogowych. W efekcie przeprowadzonych działań zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców samochodów, 1 kierującego będącego w stanie po użyciu alkoholu oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów.

W trakcie kontroli drogowych oraz patroli na terenie miast i wsi, funkcjonariusze nałożyli 34 mandaty karne za wykroczenia drogowe, 12 mandatów za wykroczenia porządkowe, natomiast 54 osoby pouczyli. Policjanci przeprowadzili również 205 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali dwie osoby poszukiwane.

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, oswiecim.policja.gov.pl/, oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/powiat-oswiecimski-podsumowanie-wzmozonych-dzialan-policji-w-okresie-swiat-bozego

Autor: krystian