Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Trzech piratów drogowych straciło prawo jazdy na trzy miesiące

W ciągu minionego weekendu, policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania , trzem kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Do wszystkich zdarzeń doszło na ulicy Chemików w Oświęcimiu, gdzie w miniony piątek na przejściu dla pieszych połączonym z przejazdem dla rowerów została potrącona małoletnia rowerzystka.

W dniu 21 kwietnia 2018 o godzinie 7.45 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Skoda Octavia, który jechał z prędkością 104 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta jechał 49 – letni mieszkaniec powiatu suskiego. Tego samego dnia o godzinie 22.50 do kontroli drogowej został zatrzymany 22 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim, który jechał ulicą Chemików samochodem marki Seat Leon z prędkością 106 km/h. W niedzielę tuż po godzinie 9.00 został zatrzymany do kontroli drogowej 22 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego kierujący motocyklem marki Kawasaki. Policyjny laserowy miernik prędkości wskazał, że jechał on z prędkością 102 km/h.

W związku z popełnionymi wykroczeniami na kierujących policjanci nałożyli mandaty, punkty karne, a także zatrzymali prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują do kierowców: droga, gdzie są przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów oraz skrzyżowania, to nie tor wyścigowy, gdzie liczy się prędkość. Tu liczy się bezpieczeństwo czyli przestrzeganie przepisów i zdrowy rozsądek.