Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Kęty. Podejrzany o znęcanie nad żoną i matką już z zarzutami i środkami zapobiegawczymi

W dniu 21 kwietnia 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Gminy Kęty, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swojej żony oraz matki. Dwa dni później mężczyzna opuścił policyjny areszt z zarzutem znęcania. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych oraz dozoru policyjnego.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął mieszkaniec Gminy Kęty. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali roztrzęsioną 33 - letnią zgłaszającą, która opowiedziała o agresywnym zachowaniu męża wobec niej oraz jego matki.

Policjanci zatrzymali domowego agresora, który trafił do policyjnego aresztu. W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że 37 – latek od kilkunastu miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i matką. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut znęcania.

Wczoraj rano podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator oprócz postawienia zarzutu znęcania zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych oraz dozoru policyjnego. W celu ochrony pokrzywdzonych policjanci jeszcze tego samego dnia nadzorowali realizację przez podejrzanego pierwszego ze środków zapobiegawczych, czyli nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.