Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Służby działają błyskawicznie i pomagają w trudnych życiowych sytuacjach

Policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni w ostatnich dniach interweniowali wobec osób, które nie radząc sobie z problemami osobistymi groziły popełnieniem samobójstwa lub podejmowały próby targnięcia się na życie.

W ubiegłą środę tuż po godzinie 21.00 służby interweniowały w związku z 29 – letnim nietrzeźwym mieszkańcem Oświęcimia, który zamknął się w swoim mieszkaniu grożąc samobójstwem. Pod ustalony adres ruszyli policjanci strażacy i ratownicy medyczni. Na miejscu okazało się, że zdesperowany mężczyzna wyraził chęć rozmowy, na temat swoich problemów osobistych z policjantami oświęcimskiej drogówki nazywanymi „Aniołami Stróżami”. Po kilkunastu minutach rozmowy 29 – latek sam otworzył drzwi mieszkania, a następnie przeprosił za zamieszanie i podziękował funkcjonariuszom za budującą rozmowę.

W dniu sobotę 21 kwietnia 2018 o godzinie 14.00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mieszkańca Brzeszcz, który nie mógł dostać się do mieszkania 46 – letniej konkubiny, gdyż jak ustalił kobieta targnęła się na życie zażywając dużą ilość nieznanych leków. W związku z faktem, że kobieta nie otwierała drzwi, strażacy wyważyli je i w ten sposób służby szybko dostały się do mieszkania. Pomoc przyszła w samą porę ponieważ kobieta została znaleziona w stanie nieprzytomnym. Ratownicy medyczni natychmiast zajęli się desperatką, która po chwili odzyskała przytomność. Została zabrana do szpitala na dalsze leczenie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji w tym powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej, ośrodki pomocy społecznej, poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc w różnych trudnych życiowych sytuacjach. Wystarczy tylko o swoim problemie opowiedzieć fachowcom, którzy dostarczą wsparcia i pomogą uporać się z kłopotem.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.