Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci odnaleźli kierowcę, który pozostawił kluczyki w samochodzie

W dniu 1 listopada 2017 policjanci odnaleźli właściciela samochodu marki VW, który z roztargnienia pozostawił kluczyki w zamku bagażnika swojego auta, a sam poszedł w odwiedziny do znajomej. Szczęśliwie, powyższy fakt zauważył wzorowy, spostrzegawczy obywatel, a nie złodziej.

Wczoraj wieczorem tuż przed godziną 19.00 policjanci zostali powiadomieni przez anonimową osobę,
o kluczykach pozostawionych w zamku bagażnika samochodu marki VW, zaparkowanego przy jednej z ulic na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli, którego funkcjonariusze odnaleźli pojazd, a następnie ustalili personalia właściciela pojazdu. Okazał się nim 31 - letni mieszkaniec Katowic. Policjanci chcąc pomóc właścicielowi auta, i nie narażać go na niepotrzebny stres, zaczęli rozpytywać mieszkańców sąsiednich bloków, aby ustalić w którym mieszkaniu może przebywać. Już po kilkunastu minutach trafili do mieszkania Oświęcimianki, u której gościł właściciel VW. Mężczyzna podziękował za interwencję, a następnie odpowiednio zabezpieczył pojazd.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się osobie, która powiadomiła policjantów. Gdyby nie jej zgłoszenie, okazję mógł wykorzystać złodziej.