Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Brzeszcze. Policjanci i celnicy zlikwidowali punkt handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i przechwycili wartą ponad 20 tysięcy złotych, tytoniową kontrabandę

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wspólnie z funkcjonariuszami z Małopolskiego Urzędu Celno-skarbowego w Krakowie, zabezpieczyli ponad 1800 paczek papierosów nieznanego pochodzenia i bez polskich znaków akcyzy. Podejrzana o nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi 45 – letnia mieszkanka Brzeszcz została zatrzymana. Jej przestępcza działalność mogłaby narazić skarb państwa na wielotysięczne straty.

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, prowadząc czynności mające na celu zwalczanie przestępczości akcyzowej ustalili, że mieszkanka Brzeszcz prowadzi handel wyrobami tytoniowymi niewiadomego pochodzenia. W związku z powyższym, aby zweryfikować te ustalenia, wspólnie z krakowskimi celnikami, dysponującymi psem wyszkolonym do wykrywania wyrobów tytoniowych, wkroczyli na teren dwóch posesji w Gminie Brzeszcze. Podczas przeszukania jednej z posesji, w pomieszczeniach gospodarczych, funkcjonariusze ujawnili 1800 paczek papierosów, popakowanych w pudła oraz torby. Papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy. Właścicielka nielegalnego towaru, 45 – letnia mieszkanka Brzeszcz została zatrzymana i trafiła do Komisariatu Policji w Brzeszczach.

Funkcjonariusze oszacowali, że wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe, skarb państwa mógł zostać narażony na wielotysięczne straty finansowe. Za popełnione przestępstwo podejrzanej grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.