Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Brzeszcze. Nietrzeźwi uczniowie trafili do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich znaleźli się w posiadaniu alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą postępowanie w sprawie dwóch nieletnich chłopców w wieku 14 i 15 lat, którzy spożyli alkohol nieznanego pochodzenia. Dzięki reakcji nauczycieli nastolatkowie w porę trafili do szpitala, ich życiu już nic nie zagraża.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Tuż po godzinie 18.00 Dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Gminie Brzeszcze, powiadomił Pogotowie Ratunkowe oraz Policję o ujawnieniu dwóch uczniów pod wpływem alkoholu.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że nieletni w wieku 14 i 15 lat, spożyli alkohol niewiadomego pochodzenia. Jeden z nastolatków był komunikatywny, natomiast drugi, który najprawdopodobniej spożył więcej alkoholu, znalazł się w stanie upojenia alkoholowego. Obaj pod opieką ratowników medycznych oraz rodziców zostali przewiezieni do szpitala na leczenie.

Na podstawie prowadzonych czynności, policjanci ustalą kto udostępnił nieletnim alkohol, który spowodował zagrożenie dla ich zdrowia, a mógł być groźny nawet dla życia. Ponadto materiały w sprawie czynu świadczącego o demoralizacji nieletnich, zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku nauczyciele w porę zareagowali i ujawnili zagrożenie, dzięki temu nieletni w porę uzyskali pomoc. Jednakże w związku ze zbliżającymi się feriami apelujemy do rodziców, aby zwrócili baczniejszą uwagę na to, jak i gdzie, ich pociechy spędzają czas wolny. Aby mieć pewność, najlepiej ten czas spędzić razem z nimi lub zapewnić im zorganizowaną formę opieki.

Nic nie zastąpi troskliwego, a za razem czujnego oka rodzica.
Policjanci przez cały okres zimowego wypoczynki realizują akcję pn. „Bezpieczne Ferie 2018”, jednakże apelujemy również do osób postronnych o zwracanie uwagi, na wszelkie przypadki, gdy dzieci lub młodzież znajdują się w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.