Policja Oświęcim:Chełmek. Wnuk wywabił dziadka z domu, a następnie go okradł
Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku postawili zarzut kradzieży z włamaniem 17 letniemu mieszkańcowi powiatu chrzanowskiego. Młody mężczyzna, zaprosił swojego dziadka na wspólne wędkowanie, a następnie się do niego włamał.
W niedzielę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie od 71 letniego mieszkańca Chełmka, o włamaniu do jego mieszkania, znajdującego się na jednym z osiedli w Chełmku. Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce, przeprowadzili oględziny, a następnie zajęli się poszukiwaniami sprawcy. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że ze sprawą może mieć związek 17 letni wnuk pokrzywdzonego, mieszkający w powiecie chrzanowskim. Jak się okazało tego dnia młody mężczyzna zadzwonił do dziadka informując , że jest na rybach, na jednym ze zbiorników wodnych w Chełmku. Dziadek, aby spotkać się z wnukiem, pospiesznie wyszedł z mieszkania i udał się we wskazane miejsce, jednakże wnuka tam nie odnalazł. Za to kiedy wrócił, drzwi do mieszkania były wyłamane, a z wnętrza zginęły pieniądze w kwocie 100zł. Na podstawie zebranych dowodów 17 latek został zatrzymany, a następnie został mu przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem do mieszkania.
Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, oswiecim.policja.gov.pl/, oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/chelmek-wnuk-wywabil-dziadka-z-domu-nastepnie-go-okradl-0
Autor: krystian