Bieszczadzka legenda o miłości i burzy zagra w Oświęcimiu

FOT. OCK
Na Bulwarach - Zielonych Tarasach w Oświęcimiu wieczór zamieni się w scenę dla opowieści, która pachnie górskim lasem, dawną legendą i niepokojem tuż przed burzą. 5 czerwca 2026 roku o godzinie 18:00 Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” pokaże plenerowy spektakl „Kamienny” w reżyserii Piotra Kulczyka. 🌿
- „Kamienny” bierze bieszczadzkie podania i prowadzi je prosto w ludzkie emocje
- Wieczór pod chmurką może tu wybrzmieć mocniej niż w teatralnej sali
„Kamienny” bierze bieszczadzkie podania i prowadzi je prosto w ludzkie emocje
„Kamienny” jest przedstawieniem familijnym, ale nie idzie w stronę lekkiej baśni na chwilę. Twórcy sięgają po bieszczadzkie legendy, zapomniane opowieści i krajobraz, który sam w sobie wygląda jak gotowa scenografia, a potem przyglądają się człowiekowi wrzuconemu w ten świat.
W centrum stoi młodzieniec zakochany w Dobromile. Para planuje wspólne życie, stawia skromną chatkę na skraju lasu i buduje swoją codzienność od zera. Wszystko zmienia nagła burza, która rozrywa ten porządek i prowadzi historię w zupełnie inny, dramatyczny kierunek. ⚡
Wieczór pod chmurką może tu wybrzmieć mocniej niż w teatralnej sali
W plenerze taka opowieść działa inaczej. Gdy sceną stają się Bulwary - Zielone Tarasy, a wokół zamiast kurtyny jest otwarta przestrzeń, historia o miłości, stracie i tajemnicy zyskuje dodatkowy oddech.
Spektakl Sceny Kalejdoskop łączy dramatyczne sceny z obrazami, które mają budować napięcie, ale też zostawiać miejsce na nadzieję. Dla mieszkańców Oświęcimia to dobry moment, żeby złapać teatr uliczny w wersji, która mocno pracuje wyobraźnią i nie odpuszcza do ostatniej sceny. 🎭
na podstawie: OCK.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (OCK). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kajaki wracają na Sołę - majowy spływ znów rusza z Bulwarów

Bieszczadzka legenda o miłości i burzy zagra w Oświęcimiu

Dzieci pokazały Oświęcim odporny na zmiany klimatu. Jury wybrało najlepsze prace

Rok utrudnień na Wadowickiej. Rusza kolejny etap obwodnicy Zatora

Blisko 100 nowych ochotników rozpoczęło szkolenie w małopolskim WOT

W Oświęcimiu oddadzą hołd ofiarom wojny. Będą kwiaty i hymn

Szepty lasu" - film, który zamienia ekran w dziką ścieżkę

Guillermo del Toro ożywia Frankensteina - mroczny seans, który wciąga

Oświęcim wspiera jubileusz krwiodawców – 60 lat pomocy innym

W Grojcu padły ważne słowa o zdrowiu kobiet i sile wsparcia

Dwaj rowerzyści z Witkowic zatrzymani - jeden miał 1,3 promila alkoholu

Edukacja włączająca na poważnie. W Oświęcimiu eksperci rozłożą ją na czynniki pierwsze

Dowóz dzieci z niepełnosprawnościami do szkół. Rusza nabór wniosków

