Pięciu pijanych rowerzystów w dwa dni - jeden uderzył w zaparkowanego Seata

FOT. Policja Oświęcim
W Chełmku rowerzysta po alkoholu stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w zaparkowanego Seata. To był jeden z pięciu przypadków, które policjanci z powiatu oświęcimskiego ujawnili w ciągu dwóch dni. Najwyższy wynik badania sięgnął 1,75 promila.
W poniedziałek, 4 maja 2026 roku, o 14.30 policjanci drogówki z Oświęcimia zatrzymali na ulicy Kościuszki w Brzeszczach 61-letniego mieszkańca Brzeszcz. Badanie trzeźwości pokazało 1,1 promila alkoholu.
Dwie godziny później na ulicy Oświęcimskiej w Chełmku 65-letni mieszkaniec miasta jechał rowerem w stanie nietrzeźwości. Miał 1,75 promila alkoholu, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w zaparkowanego Seata.
Tuż przed godziną 22 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego komisariatu Policji w Kętach przerwali jazdę 36-letniego mieszkańca Kęt na ulicy 3 Maja. Badanie wykazało 1 promil alkoholu.
We wtorek, 5 maja 2026 roku, o 12.30 policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 63-letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna wsiadł na rower, mając w organizmie 1,1 promila alkoholu. Dwie godziny później funkcjonariusze tej samej jednostki ujęli 56-letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Jego badanie wykazało 1 promil alkoholu.
Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości policjant nakłada mandat w wysokości 2500 zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, ten może nałożyć grzywnę od 2500 zł do 5000 zł w świetle Kodeksu wykroczeń. Policjanci apelują do rowerzystów o zachowanie trzeźwości podczas jazdy.
To nie wygląda na pojedynczy wybryk, tylko na serię zdarzeń, która pokazuje, jak szybko alkohol zamienia zwykłą przejażdżkę w interwencję policji i realne zagrożenie na drodze.
na podstawie: KPP w Oświęcimiu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Oświęcim). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bieg w Porębie Wielkiej zatrzyma ruch na kilka ulic na godzinę

Dzieci dostały gry i uśmiech. Burmistrz odwiedził szkoły i przedszkola w Zatorze

Wianki, zioła i lokalna tradycja - Broszkowice szykują świętojański warsztat

Sądowe postanowienie w sprawie I Ns 59/22 trafiło do publicznej wiadomości

Pierwszy transport do Auschwitz. W Oświęcimiu wróciła pamięć, która zobowiązuje

15-latek na hulajnodze bez kasku i blokady - mandat trafił do matki

Na Załawiu będzie zakaz ruchu. Rusza rozbudowa drogi w Babicach

Nowe pieniądze na deszczówkę. Fundusz wyjaśni program Mikroretencja 2026

Strażacy z gminy Zator zyskają nowe szkolenia. Dotacja pokryje połowę kosztów

Mikroretencja 2026 pod lupą. WFOŚiGW odpowie na pytania mieszkańców

Oświęcim zna już nominacje 33. ONL. Tu książki walczą o uwagę

Oświęcim szykuje Noc Kultury - taniec, kino i błękitne warsztaty

Oświęcimski kinowy ogródek wraca pod chmurkę - dwa filmy na początek lata

Dzieci zarzuciły wędki na Tęczaku. Zator połączył zabawę z pomocą
Przydatne dane teleadresowe
- Oświęcimskie Centrum Kultury - bilety, godziny kasy i stała oferta
- Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu - kontakt, misja i dziedzictwo
- Urząd Stanu Cywilnego Brzeszcze - kontakt, sprawy, wydziały
- Urząd Gminy Osiek - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Oczyszczalnia Ścieków w Podolszu - kontakt, zgłoszenia awarii i obsługa klienta
- KRUS Oświęcim - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
