Zapisy na sprzedaż zniczy i kwiatów w Oświęcimiu przed Wszystkimi Świętymi

W nadchodzących tygodniach mieszkańcy będą mieli możliwość zgłoszenia chęci prowadzenia sprzedaży zniczy i kwiatów w pobliżu cmentarzy, co z pewnością ułatwi przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych.
- Zapisy na handel przy cmentarzach
- Losowanie kolejności składania wniosków
- Informacje dla zainteresowanych
Zapisy na handel przy cmentarzach
W sierpniu ruszą zapisy dla osób zainteresowanych zajęciem pasa drogowego na handel obwoźny, który obejmie sprzedaż zniczy oraz kwiatów w okolicach cmentarzy. W szczególności dotyczy to ulicy prowadzącej do cmentarza parafialnego oraz ulicy Cypriana Kamila Norwida w rejonie cmentarza komunalnego. To doskonała okazja, aby przygotować się do zbliżających się świąt, które dla wielu są czasem refleksji i pamięci o bliskich.
Losowanie kolejności składania wniosków
Wszystkie osoby, które złożą swoje zgłoszenie, będą miały szansę na wzięcie udziału w losowaniu, które odbędzie się 10 września o godzinie 9:00. Miejsce losowania to sala ślubów przy ulicy Jagiełły 25. To ważny moment, który zadecyduje o kolejności przydzielania miejsc do sprzedaży. Mieszkańcy powinni zatem zadbać o terminowe złożenie swoich wniosków, aby mieć pewność, że wezmą udział w tym procesie.
Informacje dla zainteresowanych
Osoby pragnące uzyskać więcej informacji na temat zasad rejestracji oraz wymogów związanych z handlem mogą skontaktować się z Wydziałem Gospodarki Miejskiej Urzędu Miasta. Biuro znajduje się przy ulicy Zaborskiej 2, w pokoju nr 25. Można również zadzwonić pod numer telefonu: 33 842 91 75. Warto skorzystać z tych źródeł, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować się do nadchodzących dni, które są nie tylko okazją do handlu, ale również do wspólnej refleksji i zadumy nad pamięcią o zmarłych.
Według informacji z: Urząd Miasta w Oświęcimiu
![]()
Ostatnie Artykuły

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Rajsko zamieni się w plenerową lekcję historii z wojskowym sprzętem

Regionalne smaki i koncert KOMBI. Festiwal nad Jeziorem Mucharskim

Dwadzieścia lat razem. Rodzinny piknik organizacji pozarządowych w Oświęcimiu

Zwornik w Oświęcimiu zmienia się w kieszonkowy park z mini ogrodem

Nowe rondo w Oświęcimiu oznacza objazdy. Skrzyżowanie zostanie zamknięte

Chopin zabrzmi w Oświęcimiu. Grzegorz Niemczuk pokaże poetę fortepianu

Kuchnia błotna, sieci i zabawa. Plac zabaw w Stawach Monowskich po zmianach

Lanckorona zostanie zamknięta. Utrudnienia w gminie Oświęcim

Dobra wypożyczalnia pomp z całodobowym wsparciem technicznym? To możliwe

Drzewo, które słucha ludzi - „Milcząca przyjaciółka” w OCK

Ben nie ma lekko - dorastanie, pierwsza miłość i rockowa energia

Pasażerowie czekają wygodniej. W Oświęcimiu zamontowano siedem nowych wiat

Budynek OSP w Broszkowicach przeszedł ostatnią modernizację
Przydatne dane teleadresowe
- Straż Miejska w Kętach - kontakt, zadania i zgłaszanie interwencji
- Nadzór Wodny w Kętach - kontakt, godziny i zakres działania
- Oczyszczalnia Ścieków w Podolszu - kontakt, zgłoszenia awarii i obsługa klienta
- Dom Pomocy Społecznej w Bobrku - kontakt, warunki przyjęcia i opieka
- Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu - kontakt, rejestracja, doradcy i wsparcie dla pracodawców
- Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu - kontakt, godziny, wynajem lokali
