T.Love rozgrzało tłumy na Powitaniu Lata w Oświęcimiu
22 czerwca mieszkańcy naszego regionu mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Koncertowym Powitaniu Lata 2024. Zorganizowane przed lodowiskiem, z okazji 25-lecia Powiatu, przyciągnęło tłumy i wypełniło przestrzeń muzyką, radością i wspólną zabawą.

Muzyczne odkrycie z Oświęcimia: Milijon

Impreza rozpoczęła się od występu lokalnej grupy Milijon, która zaskoczyła publiczność swoim unikalnym brzmieniem rocka alternatywnego. Zespół, którego nazwa inspirowana jest III tomem „Dziadów” Adama Mickiewicza, powstał z inicjatywy Wojciecha Lacha. Jak sam lider przyznaje, pierwsze utwory zaczęły powstawać już w 2014 roku, jednak dopiero po sześciu latach udało się je w pełni zrealizować. Teksty zespołu są głęboko osobiste, odzwierciedlając doświadczenia i przemyślenia Lacha.

„Zainspirowany III tomem ,,Dziadów” Adama Mickiewicza nadałem zespołowi nazwę Milijon. Pierwsze zarysy utworów powstały około 2014 roku, ale dopiero po 6 latach przyszedł czas na dokończenie tego, co w duszy grało. Teksty dotykają moich osobistych doświadczeń oraz przemyśleń” – wyjaśnia Wojciech Lach.

Sejneńska energia: NO LOGO

Po emocjonującym występie Milijonu, scenę przejął zespół NO LOGO z Sejn. Pochodzący z regionu północno-wschodnich jezior, muzycy przynieśli ze sobą powiew świeżości, tajemnicy i dzikości natury. Ich muzyka, inspirowana falami jezior, przy których się wychowali, wprowadziła publiczność w wyjątkowy nastrój. Zespół zaprezentował nie tylko świetne kompozycje, ale również inspirujące teksty, które na długo pozostaną w pamięci słuchaczy.

Gwiazda wieczoru: T.Love

Największą atrakcją wieczoru był jednak występ legendarnej grupy T.Love z charyzmatycznym Muńkiem Staszczykiem na czele. Przed ich koncertem wicestarosta Teresa Jankowska podziękowała zgromadzonym za tak liczne przybycie i życzyła wszystkim udanej zabawy. T.Love nie zawiodło oczekiwań – ich energetyczny koncert wypełniony był największymi hitami, takimi jak „Wychowanie”, „1996”, „Warszawa”, „Chłopaki”, „Bóg”, „Ajrisz”, „Autobusy”, „I Love You”. Publiczność bawiła się znakomicie, a atmosfera była niepowtarzalna.

Podziękowania i zakończenie

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w Koncertowym Powitaniu Lata 2024. Wasza obecność i entuzjazm stworzyły fantastyczną atmosferę, której nie da się zapomnieć. To dzięki wam to wydarzenie było tak wyjątkowe. Do zobaczenia za rok!


Na podst. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu