Fundacja Brata Alberta świętuje Dzień Patrona bez śp. ks. Isakowicza-Zaleskiego
Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbyła się niezwykła uroczystość z okazji Dnia Patrona Fundacji im. Brata Alberta. Było to pierwsze takie wydarzenie bez obecności charyzmatycznego założyciela fundacji, ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który zmarł na początku tego roku. Wspomnienia o nim wywoływały wzruszenie wśród zgromadzonych.

Fundacja im. Brata Alberta: Misja i Działalność

Fundacja im. Brata Alberta, która prowadzi blisko 40 ośrodków w Polsce, od lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami, ucząc ich samodzielności i integracji społecznej. Oddział w naszym mieście pod koniec roku będzie świętował 25-lecie istnienia. Misja fundacji, inspirowana naukami św. Brata Alberta, skupia się na bezwarunkowej miłości i pomocy bliźnim, co podkreślano podczas wczorajszej uroczystości.

Wzruszające Wspomnienia o ks. Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim

Podczas wydarzenia wielokrotnie wspominano ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, założyciela i prezesa fundacji. Jego życie i działalność były inspiracją dla wielu osób. Ks. Tadeusz był znany z tego, że osoby z niepełnosprawnościami "do życia potrzebują w zasadzie tylko jednego: obecności drugiego człowieka, że nie lubią samotności, źle znoszą wykluczenie, ale za to są otwarci, społeczni i wspólnotowi". Słowa te przypomniały o jego ogromnym wkładzie w budowanie wspólnoty i pomocy potrzebującym.

Uroczystość Pełna Wzruszeń i Podziękowań

W trakcie uroczystości w MOKSiR odbyły się liczne występy artystyczne podopiecznych fundacji oraz wręczono podziękowania dla gości i sympatyków. Był to moment pełen emocji, gdyż po raz pierwszy odbyło się to bez fizycznej obecności ks. Tadeusza. Jego duch jednak był wyczuwalny w każdym momencie wydarzenia, co podkreślali mówcy wspominający jego osobę.

Symboliczne Podarunki i Gratulacje

W imieniu Zarządu Powiatu, Małgorzata Kotapka przekazała kosz pełen smakowitości oraz list gratulacyjny na ręce Beaty Ciury, kierowniczki Fundacji im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej. Był to gest uznania za nieustającą pracę i wsparcie, jakie fundacja oferuje swoim podopiecznym.

Przesłanie św. Brata Alberta

Przesłanie św. Brata Alberta, który uczył, że dobro wspólne jest owocem nie tylko sprawiedliwości, lecz także bezwarunkowej miłości, było obecne w każdym aspekcie uroczystości. Jego słowa "być dobrym jak chleb" stały się inspiracją dla ks. Tadeusza i są kontynuowane przez fundację, która nieustannie dąży do wspierania osób potrzebujących.

Wczorajsze obchody były nie tylko hołdem dla św. Brata Alberta, ale także dla ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, którego dziedzictwo i misja nadal żyją w sercach wszystkich związanych z fundacją.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu