Policjanci z oświęcimskiej komendy podczas pościgu zatrzymali dwoje sprawców kradzieży rozbójniczej. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony przez niego portfel z kartami bankomatowymi, pracownicy ochrony perfumerii ujęli Ukrainkę, podejrzaną o kradzież markowych perfum, natomiast pracownicy ochrony marketu budowlanego ujęli Gruzina podejrzanego o kradzież dalmierzy laserowych.

We wtorek (7.03.2023) oświęcimscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników jednego z oświęcimskich marketów spożywczych o kradzieży rozbójniczej dokonanej przez kobietę i mężczyznę. Jak wynikało z relacji zgłaszającej ekspedientki w chwili, gdy kradzież koszyka z zakupami została zauważona złodzieje zaczęli jej grozić, po czym uciekli. Policjanci natychmiast udali się do wskazanego sklepu. W czasie dojazdu na miejsce mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie tym razem od anonimowego świadka kradzieży. Mężczyzna przekazał, że sprawcy uciekają ulicą Dąbrowskiego w kierunku oświęcimskiej Starówki. Dzięki tej informacji już po kilku chwilach para została zatrzymana wraz ze skradzionym mieniem. Towar o wartości 600 złotych został zwrócony do sklepu, natomiast sprawcy trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia o godzinie 18 w jednej z oświęcimskich perfumerii pracownicy ochrony ujęli 36 – letnią obywatelkę Ukrainy. Próbowała ona wynieść ze sklepu kilka sztuk markowych perfum o łącznej wartości 1500zł. Kobieta została przejęta przez policjantów i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (10.03.2023) tuż przed godziną 16 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela z kartami bankomatowymi. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego po dokonaniu płatności za zakupy z roztargnienia pozostawił w sklepie portfel z kartami bankomatowymi. Kiedy po kilku chwilach zorientował się i wrócił do sklepu portfela już nie znalazł. Powyższe okoliczności potwierdziło nagranie z monitoringu sklepowego. Na tej podstawie policjanci ustalili wizerunek sprawcy i wszczęli jego poszukiwania. Godzinę później na jednej z ulic w Nowej Wsi mundurowi odnaleźli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego sprawcy. Był to 52 – letni mieszkaniec gminy. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli portfel wraz z kartami bankomatowymi na nazwisko pokrzywdzonego. 52 – latek został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.  Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (18.03.2023) tuż przed godziną 15 policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników jednego z oświęcimskich marketów budowlanych dotyczące ujęcia złodzieja sklepowego. Policjanci przejęli mężczyznę podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 36 – letni obywatel Gruzji. Mężczyzna przeszedł przez linię kas nie płacąc za trzy dalmierze laserowe o łącznej wartości  600 złotych. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji.  Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Widzisz? Reaguj.
O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne zachowania zakłócające ład i porządek publiczny apelujemy do wszystkich mieszkańców. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.