Co kupić 3-latkowi na urodziny?

3-latek to wciąż małe dziecko, jednak już takie, które ma swoje zainteresowania, preferencje i ulubione rzeczy. Z tego względu wybór prezentu na urodziny dla takiego malucha może być sporym wyzwaniem. Jeśli więc nie wiesz, co mu kupić, sprawdź te propozycje!

Duża maskotka pluszowego misia

W wieku 3 lat maluchy potrzebują bliskich relacji z przedmiotami. Jeśli więc zdecydujesz się podarować mu pluszowego misia, taka przytulanka może stać się jego przyjacielem i towarzyszem w zabawie. Nie tylko zapewni mu długie godziny rozrywki, ale także będzie ważnym źródłem bezpieczeństwa dla dziecka w momencie, gdy potrzebuje wsparcia emocjonalnego. Twoja pociecha zabierze go wszędzie, gdzie będzie tego potrzebować — do przedszkola, w długą podróż czy do dentysty.

Książeczka z ilustracjami

Kolejna propozycja? Doskonałym pomysłem na prezent mogą być dostępne w księgarniach książki dla 3-latka, które zawierają kolorowe ilustracje. Warto sięgnąć przede wszystkim po publikacje z bohaterami bajek lub zwierzętami, które są popularne wśród maluchów w tym wieku. Jeśli dodatkowo będą opowiadać o przyjaźni, tolerancji i akceptacji innych, mogą być wsparciem w rozwijaniu u dziecka wartości społecznych. Przed wyborem takiego prezentu upewnij się, czy książka posiada twardą okładkę, ponieważ to zwiększy jej trwałość, kiedy wpadnie w rączki malucha.

Interaktywna zabawka dla malucha

A może w przypadku Twojego 3-latka lepiej sprawdzą się roboty, zwierzaki i pojazdy, które potrafią wykonywać różne czynności w odpowiedzi na ruchy dziecka lub wciskanie przycisków? Zazwyczaj mają one wbudowane dźwięki lub światła, co zachęca do aktywnego uczestnictwa w zabawie. Zapewniają nie tylko dobrą rozrywkę, ale także pomagają w rozwijaniu umiejętności poznawczych i manualnych u malucha.

Zabawkowy samochodzik

W wieku 3 lat dzieci często interesują się pojazdami. I to bez względu na płeć! Uwielbiają nimi jeździć po podłodze i wymyślać historyjki z ich udziałem przez długie godziny. Dzięki temu takie zabawki nie tylko zapewniają godziny świetniej rozrywki dla malucha, ale także dbają o rozwijanie motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Możesz więc śmiało postawić na taki pojazd na urodziny.

Drewniane puzzle z dużymi kawałkami

Ostatnia propozycja to drewniane puzzle z dużymi kawałkami, czyli przystosowanymi do małych rączek dziecka. Jeśli dodatkowo zostaną wykonane w jaskrawych barwach, z pewnością przykują uwagę malucha. Sprawią, że będzie się nimi bawić nie tylko w dniu urodzin, ale także jeszcze dużo późnej.