Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji rozpracowali czteroosobową  grupę włamywaczy kradnąca butle gazowe ze stojaków znajdujących się przy placówkach handlowych na terenie trzech powiatów. Funkcjonariusze przedstawili im 16 zarzutów kradzieży z włamaniem.

W ciągu ostatnich miesięcy na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do kilku kradzieży z włamaniem do wiat przy placówkach handlowych z których skradziono butle gazowe.   Pracujący nad sprawami policjanci pionu kryminalnego ustalili, że związek z przestępczym procederem mają czterej mieszkańcy powiatu oświęcimskiego w wieku od 22 do 31 lat, wśród których byli dwaj mieszkańcy gminy Osiek, mieszkaniec gminy Oświęcim oraz mieszkaniec gminy Brzeszcze. 

W czwartek (19.01.2023) rano policjanci zatrzymali podejrzewanych w miejscach zamieszkania. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli dwie kradzione butle gazowe.  Mężczyźni zostali osadzeni w pomieszczeniach dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji.  Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono im łącznie 16 zarzutów kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego oraz bielskiego.
Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.