Ochrona zabytków, a projektowanie wnętrz Kalisz

Kalisz, z racji tego, że należy do grupy najstarszych polskich miast, nie może narzekać na brak zabytków. Wszystkie najważniejsze dla miasta obiekty zwiedzić można już w czasie jednego spaceru. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie znaczenie dla ochrony lokalnych zabytków ma współczesne projektowanie wnętrz Kalisz? Czy obecność konserwatora zabytków jest niezbędna przy sprawowaniu nadzoru projektowego? Sprawdźmy, jak wygląda to w praktyce!

Projektowanie wnętrz Kalisz - historia obok teraźniejszości

Jak podaje doświadczony projektant wnętrz z Alldesign.com.pl - wszystkie najważniejsze dla Kalisza zabytki znaleźć można w obrębie Rynku. Za niezwykłą atrakcję uznać należy pieczołowicie dopracowaną pod kątem architektonicznym wieżę widokową tutejszego ratusza. Przez wiele miesięcy przechodziła ona remont, a dziś wreszcie można z niej obserwować piękno całej okolicy. Z około 50 metrów wysokości rozpościera się widok całego miasta i okolic. Obecny ratusz w Kaliszu stylizowany jest na obiekty będące jego poprzednikami. Tak się składa, że w wyniku wojny dwie wcześniejsze jego wersje spłonęły. Specjalistyczne projektowanie wnętrz Kalisz z udziałem konserwatorów zabytków oraz znawców z dziedziny historii architektury było więc konieczne, by powstał obiekt podobnej rangi i klasy.

Projektowanie wnętrz Kalisz - stare obiekty z nową funkcją

Tak jak na mapach innych polskich miast, także w Kaliszu nie brak obiektów, które - aby odnaleźć się we współczesnych czasach, musiały zmienić swoje przeznaczenie, a tym samym wystrój wnętrz. Do najbardziej okazałych budowli w Kaliszu należy dawna siedziba fabryki fortepianów Fibigera. Firma niestety dziś już nie funkcjonuje, a działania wykwalifikowanych specjalistów z zakresu projektowanie wnętrz Kalisz umożliwiły zmianę, dzięki której podziwiać dziś możemy rozległy kompleks hotelowo - konferencyjny. Jak określa fachowy projektant wnętrz ze strony alldesign.com.pl - wszelkie przebudowy przeprowadzone zostały z niezwykłą dbałością o szczegóły, zwłaszcza te decydujące o unikalnym charakterze historycznym. Układ wnętrz zmieniony został nieznacznie, by zachować oryginalność konstrukcyjną oraz wysoki poziom funkcjonalności obiektu.

Projektowanie wnętrz Kalisz - obiekty sakralne

W Kaliszu funkcjonuje wiele obiektów sakralnych, które dla wielu projektantów stać się mogą niezwykle bogatą inspiracją - dowiadujemy się ze strony alldesign.com.pl. Nietrudno zgodzić się z tym stwierdzeniem. Wszelkiego rodzaju sklepienia, kolumny, łuki, gzymsy wraz z klasycznymi przykładami rozplanowania przestrzeni w takich obiektach jak np. Katedra Św. Mikołaja, czy Bazylika Wniebowzięcia działają na wyobraźnię, dzięki czemu projekty nabierają niebanalnego i eleganckiego wymiaru. Współpraca projektantów wnętrz z konserwatorami zabytków - nie tylko w Kaliszu - pozwala spojrzeć na temat tworzenia aranżacji i wystroju z zupełnie innych stron. Jest to typ współpracy niezwykle ubogacający obie strony. Znajomość prawa w kwestii renowacji zabytków przydaje się w pracy każdego designera. Warto o tym pamiętać, zgłębiając tajniki zawodu.