UM Oświęcim: Poznajemy Małopolskę Zachodnią Gmina Kęty
Kęty to nieduża gmina w zachodniej Małopolsce, u stóp Beskidu Małego. Podróż po Kętach oraz okolicach może stać się prawdziwą przygodą z dziką naturą w tle, lekcją historii, jak również radosną zabawą! U nas z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!
Naszym naturalnym skarbem jest rzeka Soła z kamienisto-piaszczystymi plażami oraz bogactwem chronionej fauny i flory w ramach obszaru Natura 2000”. Kęty poszczycić się mogą m.in. nowoczesną infrastrukturą sportową, terenami parkowymi oraz ścieżkami rowerowymi.
Najwięcej zabytków pochodzi z końca XVII w. i z początku wieku XVII głównie to zabytki sakralne. Kęty zachowały również średniowieczny układ urbanistyczny z kwadratowym Rynkiem. To prawdziwe serce Kęt najstarszy i najcenniejszy zabytek. Historię ziemi kęckiej można zgłębiać w lokalnym Muzeum przy kęckim Rynku. Kęty to również bogactwo oferty kulturalnej. Ofertę Domu Kultury i Biblioteki uzupełnia nowinka na kulturalnej mapie miasta Miejsce Aktywności Mieszkańców Rynek 13, stanowiące centrum rozlicznych inicjatyw społecznych, charytatywnych i kulturalnych.
Zapraszamy do Kęt i do odwiedzin naszej strony www.kety.pl
Odnośniki:
https://kety.pl/
https://www.muzeum.kety.pl/
https://www.domkultury.kety.pl/
https://www.biblioteka.kety.pl/
https://osir.kety.pl/
Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ 2021” dostępnej tutaj plik.PDF
Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.
Urząd Miasta Oświęcim, oswiecim.pl/?p=45513
Ostatnie Artykuły

Literacki luzik w Oświęcimiu - zagadki, tropy i wyścig po nagrody

ROP ma zmienić rachunek za odpady. Producenci zapłacą za opakowania

15 miejsc i 70 godzin zajęć. Ruszył nabór do Akademii Animacji Społecznej

Własna studnia nie zawsze oznacza pełną swobodę poboru wody

Monika Świętek-Smrek zostaje w OCK. Przed nią siedem lat pracy

OSP Rajsko w KSRG. Druhowie będą wyjeżdżać także poza gminę Oświęcim

Fontanna na Placu Pokoju przejdzie wielką zmianę. Koszt to ponad 1,9 mln zł

OSP Oświęcim zostaje w systemie ratowniczym. Przedłużono współpracę

Trzynaście załóg ruszy na Sołę. W Oświęcimiu popłyną „na byle czym”

Chłopki. Re-akcja w Oświęcimiu - literatura wejdzie na scenę

Pamięć w rytmie tańca. Seniorzy z Zaborza ćwiczyli ciało i głowę

Sto lat odwagi i życzliwości. Aniela Kawa świętowała jubileusz w Oświęcimiu

Kocięta porzucone w lesie pod Kętami. Szybka reakcja uratowała im życie

80-latka straciła 49 tys. zł po telefonie od fałszywej siostry
Przydatne dane teleadresowe
- Agencja Komunalna Brzeszcze - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu - kontakt, godziny, wydziały
- Administracja Domów Mieszkalnych w Chełmku - kontakt, godziny, awarie
- Urząd Miejski w Chełmku - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kętach - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeciszowie - kontakt, godziny, zasiłki i wsparcie dla mieszkańców
