Owocowo-warzywny benefit dla pracowników - dlaczego warto?

Coraz więcej mówi się o konieczności zapewnienia pracownikom czegoś więcej niż tylko należnego za pracę wynagrodzenia. Konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża. Okazuje się, że znalezienie dobrego pracownika nie jest proste. Dlatego należy przyciągnąć kandydatów czymś dodatkowym. Świetnie sprawdzają się benefity pracownicze, do których zalicza się między innymi owoce i warzywa. Dzisiaj są to jedne z chętniej wybieranych benefitów, które nie generują dla pracodawcy dużych kosztów, a jednocześnie przynoszą szereg korzyści. Co zyskamy, decydując się na dostarczenie pracownikom owoców i warzyw?

Czy owoce i warzywa w biurze to sposób na to, aby zadbać o zdrowie personelu?

Prowadzone badania pokazują, że wielu pracowników nie odżywia się w pracy najlepiej. Najczęściej sięga się po słone przekąski takie, jak paluszki, precelki czy orzeszki. Do tego dochodzą słodkie bułki i pełne cukru napoje. Wszystko to sprawia, że zdrowie pracowników może zacząć szwankować. Decydując się na dostarczenie im warzyw i owoców, można mieć pewność, że sięgną oni po coś, co dostarczy im cennych witamin i minerałów, które niezbędne są do prawidłowej pracy układu odpornościowego. Pracownicy, którzy regularnie będą jedli warzywa i owoce zaczną chorować zdecydowanie rzadziej. Co więcej, jest szansa na to, że przestaną przynosić do pracy niezdrowe przekąski.

Czy owoce i warzywa w pracy zwiększają zaangażowanie pracowników?

Podstawowym zadaniem wszystkich benefitów pracowniczych jest zwiększenie zaangażowania w pracę tych, którzy je otrzymują. Owoce i warzywa nie są w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Okazuje się, że pracownicy, którzy mogą sięgać po zapewnione przez pracodawcę warzywa i owoce czują się wdzięczni i zobowiązani. Konsekwencją pojawienia się takich emocji jest większe zaangażowanie w pracę. Stają się więc oni bardziej wydajni, bardziej się starają, popełniają mniej błędów. Benefity pracownicze oznaczają również mniejszą liczbę zwolnień lekarskich. Dla pracodawcy są to korzyści naprawdę istotne, które nierzadko przekładają się na realne zyski finansowe.

Jakie owoce i warzywa wybrać?

Decydując się na dostarczenie pracownikom owoców i warzyw, warto pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest wybór profesjonalnej firmy, która zajmuje się świadczeniem usług w tym zakresie. Ma się wówczas pewność, że do firmy trafią świeże warzywa i owoce od sprawdzonych dostawców, którzy duży nacisk kładą na jakość tego, co trafia do klientów. Warto pamiętać, że wybór owoców i warzyw jest naprawdę niemały. Dostępne są paczki składające się wyłącznie z jednego rodzaju warzyw czy owoców, jak i takie, w których znalazły się różne produkty. Zdecydować można się na przykład tylko na krajowe jabłka bądź wybrać zestaw składający się również z owoców egzotycznych.

W okresie zimowym sprawdzi się zestaw tworzony z myślą właśnie o tej porze roku, który skutecznie rozgrzeje i dostarczy solidną porcję witaminy C. Latem warto zadbać o to, aby do pracowników trafiły owoce i warzywa, które orzeźwią w naprawdę upalne dni.

Owoce i warzywa dla pracowników https://dailyfruits.pl/dostawa-owocow-w-krakowie/