Depilacja IPL w Krakowie - poznaj zalety trwałej depilacji

Metoda depilacji IPL należy do grupy metod laserowych. IPL to technika, która jest jedną z nielicznych gwarantujących najwyższą skutecznością. Już po pierwszym zabiegu usunięte zostaje 30% włosów, a każdy kolejny powoduje, że włosy są coraz jaśniejsze i cieńsze. Zabiegi poprzedza profesjonalna konsultacja. Nasi eksperci czekają w salonie DepilConcept w Krakowie.

Depilacja IPL

IPL ma bardzo wysoką skuteczność. Dzieje się tak dlatego, że promień światła IPL przechodzi do głębokich partii skóry, gdzie jest selektywnie pochłaniany przez barwnik włosa - melaninę. Światło IPL działa wybiórczo, tylko na cebulkę włosa podgrzewając ją nieznacznie, ale wystarczająco, żeby spowodować trwałe uszkodzenie macierzy. Włos nie może rosnąć bez cebulki, więc po kilku dniach od zabiegu wysuwa się z mieszka włosowego. Co najważniejsze nie ma szans odrosnąć w tym samym miejscu. Stąd trwały efekt depilacji metodą IPL.

Sprawdź: Depilacja IPL i woskiem Kraków

Depilacja IPL - wysoka skuteczność

Przy przeprowadzeniu fotodepilacji IPL nie istnieją ograniczenia dotyczące fototypu skóry i koloru włosów. Światło IPL z taką samą skutecznością usuwa włosy jasne, a nawet rude. Dodatkowo IPL poradzi sobie w przypadku jasnych i ciemnych karnacji. Jest to innowacja, ponieważ inne metody trwałej depilacji nie miały tak szerokiego spektrum zastosowania. Ograniczenia polegały na konieczności występowania dużego kontrastu między włosem a karnacją. W przypadku metody IPL kolor włosa nie ma znaczenia, a metoda zachowuje bardzo wysoką skuteczność.

Depilacja światłem - jak często?

Do całkowitego wyeliminowania owłosienia przy zastosowaniu techniki fotodepilacji IPL potrzebujemy kilku zabiegów. Włosy, które porastają nasze ciało są w różnych fazach wzrostu. Przerwy między zabiegami są potrzebne, żeby uchwycić moment, w którym włos będzie najbardziej podatny na działanie energii świetlnej. W przypadku metody SHR-IPL, czyli depilacji światłem, jest to od 7 do 10 zabiegów do całkowitego usunięcia niechcianego owłosienia. Zabiegi wykonywane są w miesięcznych odstępach czasowych. Dokładny plan działania jest dla każdego klienta indywidualny i ustalany w trakcie konsultacji z wyszkoloną w kierunku tej metody ekspertką.

Bezbolesna i skuteczna depilacja

Metoda depilacji IPL nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry. W DepilConcept pracujemy na żelu chłodzącym, a moc SHR zawsze regulujemy indywidualnie do koloru włosów i fototypu skóry klienta. Wielkim atutem fotodepilacji światłem jest bezbolesność. Dzieje się tak za sprawą wspomnianego selektywnego przyciągania promienia IPL przez nieunerwioną część włosa. Skóra wokół jest bezpieczna i wolna od podrażnień. Wprost z fotela w salonie kosmetycznym możemy wrócić do swoich obowiązków i przyjemności.

IPL jest ekonomiczna

Fotodepilacja IPL jest mniej kosztowna od innych metod zapewniających trwały efekt. Oprócz pieniędzy oszczędza także czas. Raz wykonana seria zabiegów procentuje, ponieważ jej efekt jest znacznie bardziej wydajny niż konkurencyjnych metod. Sam zabieg również zajmuje zaledwie ułamek czasu, potrzebnego do wykonania depilacji tradycyjnymi metodami. Odwiedź salon DepilConcept w Krakowie i odkryj IPL dla komfortu gładkiej skóry.