Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Jak wygląda praca doradcy finansowego?

Każdy z nas na pewno nie raz spotkał się z profesją jakim jest doradztwo kredytowe. Wiemy dobrze, że jest to osoba, którą może nam dać nieocenioną pomoc w zakresie poprawy naszej sytuacji finansowej i udzielenia niezbędnych informacji o produktach bankowych. Co więcej, doradca kredytowy zwykle bierze na siebie odpowiedzialność z zakresu przygotowania niezbędnych wniosków i skompletowania dokumentów, które są niezbędne w instytucjach bankowych jeśli staramy się o kredyt.

Jednak często praca doradcy kredytowego, bywa mylona z pracą doradcy finansowego. Z pewnego punktu widzenia, można powiedzieć, że obie te profesje mają dużo wspólnego, z drugiej zaś strony występują pomiędzy nimi pewne różnice. Na czym więc polega praca doradcy finansowego?

Gdzie pracuje doradca finansowy?

Doradca finansowy przeznaczony jest zarówno dla klientów firmowych jak i indywidualnych i jego głównym zadaniem jest pomoc w podjęciu przez klienta rozsądnej i korzystnej decyzji finansowej. Pomaga on więc przy wyborze odpowiedniego kredytu, ale również- w odróżnieniu od doradcy kredytowego- możne pomóc i podpowiedzieć, w które instrumenty finansowe warto zainwestować. Pamiętajmy, że doradca finansowy i doradca kredytowy, to tak naprawdę dwa różne zawody, które nad wyraz często są ze sobą mylone. Doradca finansowy cechuje się doskonałymi umiejętnościami w zakresie sprzedaży, analityki czy nawet umiejętności interpersonalnych. Jest to osoba nad wyraz precyzyjna i obdarzona niesamowita charyzma, która już przy pierwszym kontakcie, wzbudzi w kliencie zaufanie. Co więcej doradca finansowy to osoba cierpliwa, skrupulatna i umiejąca ponieść odpowiedzialność za swoje decyzje. Zwykle klienci indywidualni nie płacą za jego usługi, a sam doradca finansowy, najczęściej prowadzi swoją własną działalność gospodarczą. Coraz częściej i coraz powszechniej świadczy on swoje usługi nie tylko stacjonarnie, ale także za pośrednictwem komputera- czyli online. Zwykle doradca finansowy prowadzi także swoją stronę internetową, blog, a nawet nagrywa podcasty, czy popularne webinary. Kontakt z nim będzie możliwy nawet za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych.

Optymalny Kredyt

Praca doradcy finansowego z klientem

Skupmy się teraz na tym, jak wygląda praca doradcy finansowego wraz z klientem. Otóż jego podstawowym zadaniem i obowiązkiem jest obsługa klientów, którzy ubiegają się o kredyt, bądź są zainteresowani innymi produktami bankowymi. Jego praca składa się zazwyczaj z kilku etapów. Po pierwsze doradca musi rozpoznać dokładne potrzeby klienta. Pyta więc jaki kredyt i w jakiej wysokości jest w obszarze zainteresowań klienta. Doradca poznaje również cel kredytu i sprawdza czy klient interesuje się kredytem jedynie w naszej walucie, czy w grę wchodzą także inne możliwości. Kolejno bada on sytuację finansową klienta i ja analizuje. Dowiaduje się, czy ma to być kredyt pod zastaw czy klient ma kogoś, kto ten kredyt może poręczyć. Co więcej ustala również z klientem maksymalną wysokość rat i okres zobowiązania. Po zebraniu wszystkich informacji prezentuje on ofertę jak najlepiej dopasowaną do potrzeb klienta.