Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zachęcamy do udziału w Pikniku Charytatywnym organizowanym w najbliższą niedzielę 18 lipca przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń na terenie Megaloparku Szyjki w Libiążu (ul. Stawowa 26). Podczas pikniku (od godz. 13 do 18) prowadzona będzie zbiórka na leczenie dla Milenki Szczęśniak.

Milenka urodziła się 12 grudnia 2006 r. Ciąża przebiegała idealnie. Poród szybki, bez powikłań. Urodziła się zdrowa, nic nie wskazywało, że spotka ją tak okrutny los. Rozchorowała się w 6 miesiącu.

Milenka cierpi, jej ciało boleśnie się wykrzywia, mięśnie są coraz słabsze, oddech cięższy…

Operacja zwichniętego biodra jest jedyną szansą na życie bez bólu dla naszej Córeczki Milenki. Z całego serca prosimy o Twoją pomoc! Los Naszej Córeczki jest również w Państwa rękach – proszą zrozpaczeni rodzice dziewczynki.

Mimo intensywnej rehabilitacji spastyka i napady padaczki przyczyniły się do uszkodzenia stawów biodrowych Milenki. Zwichnięte biodro generuje kolejne problemy – kręgosłup wykrzywia się, uciska narządy, sprawia, że Milenka ciężko oddycha. Skolioza postępuje. Nasze ukochane dziecko cierpi. Żebra uciskają na płuco.

Milenka jest cierpliwa i dzielna, ale czasami nie ma już sił i płacze. Cierpi strasznie.

Przez 14 lat, zamiast zabawy, beztroski, ciągła walka, ciężka, codzienna rehabilitacja.

Nas, rodziców, przepełnia strach, co będzie z naszą Córeczką. Serce nam pęka. Odbyliśmy 10-godzinną podróż z Milenką do Kliniki Ortopedycznej Aschau, aby skonsultować skomplikowane zwichnięcie stawu biodrowego. Ustalono termin operacji na 17 października 2021. Mamy tak mało czasu – nie kryją rodzice chorej 14-latki.

Prosimy o wsparcie naszej podopiecznej – proszą wolontariusze Fundacji “Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” w Oświęcimiu.

Wsparcia na leczenie Milenki można dokonać na stronie: https://pomagam.pl/pomozmymilence