Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zdjecie prezentujące pielęgniarkę ze strzykawką.

Prowadzony w Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu kierunek Pielęgniarstwo I stopnia zdobył Certyfikat i Znak Jakości „STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ”. Partnerem oświęcimskiej uczelni jest Powiat Oświęcimski.

Tytuł „Studia z przyszłością”, przyznawany przez recenzentów zasiadających w Komisji Certyfikacyjnej VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego, otrzymały najbardziej innowacyjne, nowoczesne i prorynkowe kierunki studiów, które wyróżniają się na rynku edukacyjnym w skali ogólnopolskiej.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy pochwalić się tak zaszczytnym tytułem. Pragniemy również serdecznie pogratulować Pani Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu dr Wiesławie Kołodziej za tak ogromne wyróżnienie dla kierunku Pielęgniarstwo. Mamy nadzieję, że w przyszłości kolejne nasze kierunki będą mogły poszczycić się tak ważnym wyróżnieniem – powiedziała Natalia Matyszkowicz z Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Gala Finałowa Konkursu „Studia z Przyszłością” planowana jest na początek kwietnia br.

Warto podkreślić, że absolwenci pielęgniarstwa znajdują pracę m.in. w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu. Z myślą o absolwentach kierunków medycznych placówka przy ul. Wysokie Brzegi zaadaptowała na mieszkania budynek, w którym kiedyś istniała sekcja obrotu bielizną. Prace w większości sfinansował Powiat Oświęcimski.