Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oczyszczacze powietrza. Swobodny oddech niezależnie od smogu i alergii

Oczyszczacze powietrza od pewnego czasu zdobywają serca alergików i innych osób, którym zależy na wysokiej jakości wdychanego powietrza. Choć trudno uchronić się przed zanieczyszczeniami na zewnątrz, w warunkach wewnętrznych można wiele zrobić. Korzystając z nowoczesnej technologii, dostępnej na użytek domowy lub np. biurowy, obniża się poziom obecnych w powietrzu alergenów, bakterii, roztoczy i innych szkodliwych dla człowieka drobinek.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza są urządzeniami elektrycznymi, które działają na zasadzie filtrowania powietrza. Ich system zawiera kilka warstw filtrów - w zależności od ich rodzajów i ilości można nabyć mniej lub bardziej wydajny produkt. W ten sposób większość drobnoustrojów jest wychwytywana i likwidowana. Szkodliwe gazy reagują z tlenem i zamieniają się w neutralne substancje, pozostawiając warunki do znacznie zdrowszego oddychania. Wielu producentów zapewnia, że ich wyroby niszczą niemal 100% wszystkich drobinek, które negatywnie wpływają na organizm człowieka.

Wśród nich znajdują się różnego rodzaju bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie. Oczyszczacze powietrza są też dobrym wsparciem dla mieszkańców miast i okolic narażonych na przedostawanie się spalin i smogu do mieszkań. Nie każdy wie, że smog wnika do środka - nawet pomimo zamkniętych okien! Nie mówiąc już o otwartych... Sprawdzą się jednak również w bardziej zielonych okolicach, chroniąc przed dużymi ilościami kurzu (w tym - roztoczy), a także pyłkami roślin. Ta właściwość jest pomocna przede wszystkim dla alergików, których jest w społeczeństwie coraz więcej.

Jednak to wciąż nie wszystko. Oczyszczacze powietrza od firmy Sanjo pozwalają szybko pozbyć się trudnych do wywietrzenia zapachów. Sierść psów i kotów, dym papierosowy, aromaty pochodzące z kuchni czy nawet ludzki pot - dzięki nowoczesnemu filtrowaniu te zapachy są neutralizowane. Można więc powiedzieć nie tylko o prozdrowotnym działaniu oczyszczaniu, ale i wspomagającym codzienny komfort życia.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu?

Ceny oczyszczaczy powietrza wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zazwyczaj ich wysokość idzie w parze z jakością, jednak warto zwrócić uwagę na szereg czynników. Urządzenie powinno być przede wszystkim wydajne i pochłaniać możliwie najwięcej zanieczyszczeń, co przełoży się na zmianę odczuwalną przez domowników. Jednym ze sposobów określenia skuteczności jest zapoznanie się ze wskaźnikiem CADR lub przepływem powietrza w m3/h. Dzięki temu można dowiedzieć się, ile powietrza zostanie oczyszczone w trakcie godziny. Skuteczność w zakresie preferowanych funkcji zależy też od metody filtracji. Niektóre z nich będą lepsze do likwidowania alergenów, inne - smogu, a jeszcze inne będą dodatkowo nawilżać powietrze (co przydaje się zwłaszcza w trakcie okresów grzewczych). 

Przyszły użytkownik powinien zasięgnąć informacji również w zakresie poziomu głośności oczyszczacza, jego poboru energii oraz wyposażenia w dodatkowe funkcje. Niektórych zainteresuje możliwość sterowania aplikacją, a innych - wskaźnik aktualnego zanieczyszczenia wewnątrz lokum.