Pawilon handlowy – jak dobrać?

Pawilony handlowe, dobrze sprawdzą się w postaci mobilnych czy tymczasowych punktów handlowych, biur, lub składów. Blaszana budowa, z jakiej się składają, charakteryzuje się odpornością i trwałością niezależnie od niekorzystnych wymogów pogodowych. Ważną wartością pawilonów handlowych jest brak konieczności wykorzystywania specjalnej konstrukcji nośnej, natomiast ich budowa nie potrzebuje fundamentów, poprzez co cała realizacja przebiega sprawniej. Jest też możliwość nieograniczonej rozbudowy każdego pawilonu.

Pawilony handlowe - zalety

Dużą wartością pawilonów handlowych z płyty warstwowej jest uproszczony transport ze względu na małą oraz prostą formę. Ten właśnie artykuł gwarantuje niezwykle dobrą izolację, zabezpieczenie w użyciu i zdecydowanie mniejsze koszty zakupu. To jeszcze nie wszystko! Firmy obecnie realizują zlecenia wedle oczekiwań klienta, by taki pawilon spełniał wszelkie konieczności względem przestrzeni, witryny lub kolejnych pomieszczeń wewnątrz (nie)ruchomości. Dodatkowo, w dowolnej chwili można przetransportować pawilon w pozostałe miejsce – montaż, jak również demontaż jest łatwy, ze względu na zastosowane niepowtarzalne wyjścia oraz każdy bez kłopotu sobie z tymże poradzi.

Wytwórcy oferują rozmaite typy przenośnych pawilonów handlowych. Każdy spośród nich można zakwalifikować do jednej spośród dwóch kategorii – pawilonów ze sztywnymi ścianami i namiotowych. Owe pierwsze mogą być zrobione na przykład z drzewa lub płyty obornickiej. Wyróżniają je dość szybki montaż, jednak ich mobilność jest zdecydowanie mniejsza aniżeli pawilonów namiotowych. Są także od nich zdecydowanie droższe, poprzez co polecane są właściwie do punktów stacjonarnych. Dodatkowo, mogą spełniać rolę kas biletowych, kiosków czy portierni.

Pole wykorzystania budynków modułowych

Pawilony z płyt warstwowych mają wszechstronne spectrum wykorzystania. Kontenery mogą służyć do handlu, usługom, gastronomii i mieć wykorzystanie biurowe – jak chociażby biuro sprzedaży mieszkań nowo tworzonych osiedli. Poza nadmienionymi powyżej miejscami wykorzystania, można przytoczyć też stróżówki firmowe, garaże czy kioski.

Informacje dodatkowe: Więcej informacji znajdziesz na stronie MjProject Tech - Budownictwo modułowe -  dowiedz się więcej!

Pawilony można łączyć też w większe zbiory, jakie są proste oraz natychmiastowe w montażu – w takich budynkach bez kłopotu może działać na przykład przychodnia. Pawilony handlowe i garaże zrobione w omawianej technologii uznaje się, zgodnie z definicją za tymczasowe budynki budowlane ( gdy zamontowane są na utwardzeniu, natomiast nie na gruncie).

Budowa pawilonu handlowego – wydatki

Wydatek budowy pawilonu handlowo-usługowego zależy od wielu elementów takich jak: zastosowane produkty, charakterystyka budynku (całoroczny pawilon handlowy czy okolicznościowy), nawierzchnia pawilonu oraz zakres prac wykonanych wewnątrz inwestycji np: przeprowadzenie instalacji elektrycznej. Jest to indywidualna sprawa dokładnie prezentowana na etapie projektowania oraz kosztorysowania wzoru pawilonu handlowego, natomiast można przyjąć, iż budowa pawilonu handlowego to przynajmniej kilkaset tysięcy złotych, największe inwestycje to już wydatek paru milionów złotych.