Oświęcim.  Pomagamy i Chronimy. Mieszkaniec Babic podziękował policjantom i mediom za pomoc w odzyskaniu roweru.

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zwrócił mieszkańcowi Babic rower, który znaleźli patrolujący miasto policjanci. Właściciela jednośladu udało się odnaleźć dzięki zaangażowaniu mundurowych oraz publikacjom w mediach.

Pod koniec sierpnia br. podczas jednej z nocnych służb policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w rejonie ulicy Konopnickiej w Oświęcimiu znaleźli porzucony rower marki Kingfox. Mundurowi zabezpieczyli jednoślad, następnie ustalili, że w policyjnej bazie danych nie widnieje jako kradziony. Rower został przekazany dzielnicowemu.

Policjant najpierw zaczął poszukiwania właściciela rowery wśród mieszkańców swojej dzielnicy, jednakże kiedy nie przyniosło to rezultatu informację o poszukiwaniach właściciela wraz ze zdjęciem jednośladu przesłano do mediów.

Liczne publikacje przyczyniły się do tego, że swoją własność na jednym z portali rozpoznał mieszkaniec Babic w gminie Oświęcim. Mężczyzna skontaktował się z dzielnicowym informując, że rower najprawdopodobniej został skradziony, lecz on nie zgłaszał straty, gdyż nie liczył na to , że zostanie odnaleziony.

Odbierając rower szczęśliwy właściciel serdecznie podziękował policjantom oraz przedstawicielom mediów za pomoc w jego odzyskaniu.