Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Pijany kierowca bez prawa jazdy wpadł w ręce policjantów z drogówki

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2,5 promila alkoholu oraz pomimo braku uprawnień do kierowania.

12 września 2020 o godzinie 7.20 policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 44. Tuż po godzinie 7.00 ich uwagę zwrócił fiat punto, jadący ulicą Chemików w Oświęcimiu, a którego tor wskazywał, że za jego kierownicą znajduje się nietrzeźwy. Mundurowi błyskawicznie podjęli interwencję zatrzymując fiata do kontroli.

Podczas czynności policjanci wyczuwając woń alkoholu od kierowcy potwierdzili swoje przypuszczenia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31 – letni mieszkaniec Oświęcimia ma w organizmie 2,50 promila alkoholu, a ponadto nie posiada uprawnień do kierowania.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają również, że uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.