Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

W dniu 1 listopada 2019 policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu zabezpieczono kilkadziesiąt porcji amfetaminy.

Na trop mężczyzny policjanci wpadli w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Kryminalni ustalili, że mieszkaniec Oświęcimia może posiadać środki odurzające. Aby zweryfikować te ustalenia w piątek (1.11.2019) rano weszli do miejsca zamieszkania podejrzanego, gdzie podczas przeszukania ujawnili worek, w którym znajdował się biały proszek. Substancja została zabezpieczona, a 26 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Przy użyciu testerów narkotykowych policjanci potwierdzili, że zabezpieczony proszek to amfetamina, z której można było sporządzić kilkadziesiąt porcji narkotyku.

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. W toku dalszego postępowania policjanci ustalą czy podejrzany trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.