Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Trawa w rolce – piękny trawnik od ręki!

Zakładanie trawnika najczęściej kojarzymy z wysiewem nasion trawy i mozolnym pielęgnowaniem jego powierzchni. Jednak piękny, zielony trawnik możemy mieć także od zaraz – najlepszym wyborem będzie trawa w rolce!

Soczyście zielona, miękka i niemalże od razu gotowa do użytkowania – właśnie taka jest trawa w rolce. Chociaż założenie trawnika z rolki jest związane z dość dużym kosztem, to jednak na taką ofertę decyduje się obecnie wiele osób.

Naturalna trawa w formie rolki jest chętnie wybierana także do ogrodów. Wystarczy tylko kilka dni, aby cieszyć oko wspaniałym trawnikiem, który możemy mieć bez wysiłku!

Trawy w rolce można kupić również jako sztuczne. Oferuje je między innymi firma Multi Grass.

Gdy również interesuje Cię trawa z rolki, sprawdź już teraz nasz poradnik!

Czym jest trawa w rolce?

Trawa w rolkach to rodzaj naturalnej lub sztucznej trawy, która ma postać rolki. Jest od razu gotowa do montażu – wystarczy tylko rozłożyć ją na odpowiednio przygotowanym podłożu.

Jeżeli interesuje nas trawa w rolce cena tego rodzaju materiału jest wyższa niż zwykłe trawy do wysiewu, niemniej jednak ma ona szereg zalet, które powodują, że jest ona wybierana tak chętnie.

Zalety i wady traw w rolkach

Gdy chcemy zdecydować się na trawnik z rolki, w takim przypadku powinniśmy przede wszystkim rozważyć wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Prezentujemy je poniżej.

Zalety trawy z rolki:

  • natychmiastowy efekt
  • estetyczny trawnik
  • trwałość na lata
  • łatwy montaż
  • wszechstronne zastosowanie

Wady trawy z rolki:

  • wysoka cena
  • ryzyko nieprzyjęcia trawy przy niewłaściwym montażu

Kiedy warto wybrać trawę w rolce?

Gdzie warto zamontować trawę w rolce? Jak wspomnieliśmy wcześniej, sztuczna trawa w rolce ma wszechstronne zastosowanie, dlatego doskonale nadaje się na różne nawierzchnie.

Możemy wybrać ją do ogrodu, na taras, na boisko czy też na plac zabaw, aby wspomnieć tylko o niektórych miejscach.

Producenci naturalnej trawy w rolkach oferują różne jej warianty, dlatego można dopasować je indywidualnie w zależności od przeznaczenia trawnika.

Trawa w rolce – dostępna także jako sztuczna

Bardzo często trawę w rolkach kojarzymy jako naturalną, ale warto wskazać, że w sprzedaży dostępna jest także sztuczna trawa w rolkach, która doskonale imituje tę naturalną.

Syntetyczna, sztuczna trawa w rolkach jest rodzajem wykładziny, która kupujemy na metry. Następnie wystarczy tylko ją przyciąć i zamontować na uprzednio przygotowanym podłożu. Atrakcyjny efekt jest widoczny od zaraz!

Sztuczna trawa ma także szerokie zastosowanie. Można zamontować ją także na balkonach, tarasach, a nawet we wnętrzach, gdy zależy nam na uzyskaniu trawiastej nawierzchni, na przykład w pokoju dziecięcym.

Gdy chcemy, aby na naszym tarasie albo balkonie zagościła taka właśnie trawa w rolce cena za metr jest zależna od jej jakości. Zapłacimy zatem od około 20 złotych za metr kwadratowy do nawet ponad 100 złotych za metr kwadratowy w przypadku wyższej klasy trawy w segmencie premium.

Gdzie kupić trawę z rolki?

Gdy interesuje nas wysokiej jakości trawa z rolki Warszawa to jedno z wielu miast, w którym możemy ją zamówić.

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów takich jak „trawa w rolkach Warszawa”, możemy natychmiast zapoznać się z ofertami w tym mieście. Zamówienia można składać stacjonarnie w sklepach ogrodniczych, w marketach budowlanych, a także bezpośrednio u producentów.