MDK biennale

4 kwietnia w Młodzieżowym Dom Kultury w Oświęcimiu odbyło się podsumowanie XVIII Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży, na które wpłynęło 855 prac młodych twórców z 82 placówek z całej Polski.

 

Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia, ufundowane przez MDK i Powiat Oświęcimski. Nagrody wręczali: wicestarosta Paweł Kobielusz, dyrektor wadowickiej Delegatury Kuratorium Oświaty Maria Nitka, Paweł Warchoł – artysta-plastyk i juror oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Bogumiła Goryczka. Na podium w rożnych kategoriach stanęli Mateusz Bachleda reprezentujący Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem, Patryk Czogała reprezentujący Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Rybniku, Magdalena Borowiec z Osiedlowego Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie: www.mdkoswiecim.pl w zakładce KONKURSY

 

Uroczystość połączona była z otwarciem wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do 20 kwietnia na górnym holu Oświęcimskiego Centrum Kultury. Przy okazji podsumowano Miejski Konkurs Wiedzy o Oświęcimiu. Laureatami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Oświęcimiu – Natalia Kajm oraz Karol Synowiec.

 

Podczas imprezy można było zrelaksować się przy dobrej muzyce w wykonaniu Soni Nowak – wokalistki MDK.

 

Organizatorzy składają gorące podziękowania Dyrekcji i Pracownikom Oświęcimskiego Centrum Kultury za okazaną pomoc. Serdecznie również gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i laureatom.