Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Tablice  suchościeralne - jak wybrać?

Wybór tablic suchościeralnych nie jest mały. Można stosować je zarówno w domu, do tworzenia notatek osobistych, jak i w biurze, ale tez w różnego rodzaju instytucjach. Aby wybrać dobrą suchościeralną należy przede wszystkim określić swoje preferencje.

Wybór tablicy suchościeralnej

Tablica suchościeralna może być bardzo pomocnym elementem wyposażenia biura lub domu. Jej wybór uzależnia się często od indywidualnych preferencji, a zatem od miejsca, gdzie ma zostać umieszczona, od jej wyglądu, koloru i wielkości. Warto również wziąć pod uwagę, czy będziemy z niej często korzystać, czy nie oraz czy jest przeznaczona dla osób dorosłych, czy dla dziecka. Wybór tablic jest bardzo duży, a ich ceny tablic suchościeralnych wahają się od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. Aby zawęzić poszukiwania i wybór, warto zatem wiedzieć, do czego dokładnie będzie służyła tablica.

Pytanie pierwsze: do czego będę używać tablicy suchościeralnej: do własnego gabinetu i tworzenia osobistych notatek? Do pokoju dziecka? Do dużego biura, w którym będzie spotykał się zespół?

Pytanie drugie: czy tablica powinna być magnetyczna? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakupienie tablicy magnetycznej, która daje nam o wiele więcej możliwości jej wykorzystywania.

Pytanie trzecie: jak często tablica będzie wykorzystywana? Każdego dnia, a może raz na jakiś czas? To ważne, aby dopasować wytrzymałość i jej odporność.

Po czwarte, czy chcesz, aby tablica suchościeralna wyglądała w jakiś konkretny sposób? Chodzi przede wszystkim o jej kolor i wielkość. Niektórzy decydują się na wielkości standardowe, inni poszukują znacznie mniejszych lub znacznie większych tablic, dopasowanych do wielkości biura czy innego pomieszczenia. Niektóre tablice są białe, inne o szklanej powierzchni można zakupić w różnych kolorach. Można wybierać również pomiędzy różnymi rodzajami ram.

Rodzaje tablic suchościeralnych

Rodzajów ram suchościeralnych jest bardzo dużo! Jeżeli nie potrzebujemy tablicy suchościeralnej z najwyższej półki, można zdecydować się na tablice, której powierzchnia wykonana jest ze specjalnej folii. Są one najmniej trwałe, jednak do domowych zastosowań – wystarczają i dobrze spełniają swoje zadanie. Jeżeli chcemy, aby tablica suchościeralna była bardziej trwała, można wybrać tablicę magnetyczną, która jednocześnie jest suchościralna. Tablica taka z jednej strony jest solidna, z drugiej zapewnia znacznie więcej możliwości (przypinanie materiałów przy pomocy magnesów). Jednymi z najbardziej odpornych tablic są te o powierzchni ceramicznej oraz szklanej. Są odporne na zarysowania. Niestety, cena tablic suchościeralnych ceramicznych i szklanych nie jest niska. Zazwyczaj tego typu tablice wykorzystuje się w profesjonalnych biurach, w których stanowi ona nierozłączny element pracy.

Nie tylko tablice suchościeralne

Warto pamiętać, że oprócz nowoczesnych tablic suchościeralnych, dostępnych jest także wiele innych, również dobrych rozwiązań, znanych od dawna. Nadal dużą popularnością cieszą się tablice korkowe, które stanowią jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów tablic informacyjnych. Klasykiem wśród tablic są tablice kredowe, z powierzchnia ceramiczną. One również mogą być magnetyczne, zatem ich funkcje znacznie się rozrastają. Tablice piankowe, to kolejny rodzaj często wykorzystywanych tablic. Można określić ją jako młodszą siostrę tablicy korkowej.

Jak widać, wybór nie jest mały. Jeżeli nie zastanowimy się dokładnie, czego nam potrzeba do domu lub do biura, możemy zostać zaskoczeni w sklepie, zarówno mnogością rozwiązań i produktów, jak i pytaniami sprzedawcy, który będzie chciał pomóc nam w wyborze. Zatem, przed zakupem warto określić, do jakiej ceny chcemy dokonać zakupy i jak często mamy zamiar korzystać z tablicy suchoscieralnej. To z całą pewnością zawęzi wybór.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.